EPL: Mööblitootja Thulema reostab Karla küla õhku

04. aprill 2006, 07:20

Harjumaa Karla küla elanikud on hädas Thulema mööblitsehhist leviva kemikaalide haisu, müra ja saepuruga.

'Läksin üle kere paiste, tuttavad ei tundnud mind ära; peavalu on haisu tõttu tavaline,' rääkis tehasest mõnekümne meetri kaugusel elav Kaie Rand, kes on tundlik keemialõhnade suhtes.

Tehasest värvi- ja lakilõhnu välja paiskav korsten on otse tema koduõue veerel. Õuel olev lumi oli läinud reedel kaetud paksu saepurukihiga, tehasemürast üle rääkimiseks tuli suhelda valjul häälel, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Linnulaulu kuuleme, kui tehas ei tööta, siis saan ka õues käia, muidu pean koju jõudes kohe haisu eest tuppa pagema, et mitte minestada,' seletas Rand. Alates novembrist, mil keemia-allergia naisele tõsiseid terviseprobleeme tekitas, on ta kõik säästud kulutanud ravile. “Tohtrid soovitasid elada männimetsas mere kaldal, aga kust ma selle raha võtan?” küsib kokana töötav naine.

'Meie laste lumememmed on nagu hiinlased ning lapsed ise hädas silma läinud saepuruga. Tihti tuleb õue kuivama viidud pesu üle pesta,' rääkis Kaie abikaasa Heino.

Tehasest kuuesaja meetri kaugusel elav Adolf Traks nentis, et lakihais ja saepuru jõuavad isegi tema õuele. 'Masendav,' kommenteeris ta.

Thulema mööblitsehh sattus otse elumaja kõrvale pärast seda, kui firma ostis kunagise õmblustsehhi hoone. Õmblusmasinate vurin külarahvast ei häirinud.

Thulema tootmisjuht Margus Proos on naabrite murega kursis. 'Tegime korstna kõrgemaks,' selgitas Proos ja lisas, et probleem pole niivõrd tehases, kuivõrd Kaie Ranna ülitundlikkuses. Thulema tellitud ekspertiisi tulemused näitavad, et nii tehase müra kui ka õhusaaste tase vastab kehtestatud normidele.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing