EPL: Plekimõlkimiste arv on oluliselt kasvanud

04. aprill 2006, 07:25

Tänavu on kahe kuuga toimunud 437 liiklusõnnetust rohkem kui mullu samal ajal.

Autode remondiga tegeleva Nuulika OÜ tegevjuht Neeme Nuka ütles, et veel tänase päevani on töömehed ametis veebruarikuus liiklusõnnetuses viga saanud autode kordategemisega. Nii pikka tööjärge polevat nad hulk aega kogenud, kirjutab Eesti Päevaleht.

Liiklusõnnetuste tagajärgi tunnevad oma nahal ka kindlustusfirmad. ASi Seesam Rahvusvaheline Kindlustus liikluskindlustuse hüvitised on veebruari lõpu seisuga kasvanud võrreldes eelmise aasta sama ajaga 284 protsenti. Vabatahtliku sõidukikindlustuse puhul on hüvitised kasvanud ligi poole võrra.

Turundusspetsialist Tiia Prööm selgitas, et põhjuseks on sõidukitega seotud kindlustuste mahu kasv nii kogu turul kui ka Seesami portfellis. Kindlustusmaksete tõstmist pole aga Seesam kaalunud, kuna väljamakstavate hüvitiste suurenemist tasakaalustab müügi kasv.

Möödunud aasta sama ajaga võrrelduna kasvasid Salva Kindlustuse poolt makstud hüvitised ligi veerandi võrra. Salva Kindlustus maksis tänavu veebruaris kahjudeks ligi 16 miljonit krooni.

Nii suur kahjude hulk on Salva Kindlustuse müügidirektori Algor Orava sõnul negatiivses mõttes rekordtulemus läbi aegade. 'Seoses muutlike ilmaoludega on karta, et ka märtsikuu kahjude arv on tavapärasest suurem,' kommenteeris ta.

Eesti Liikluskindlustuse Fondi andmetel on veebruaris toimunud liiklusõnnetuste arv viimase kolme aastaga kasvanud ligi poole võrra. Kui veebruaris 2005 toimus 2279 liiklusõnnetust, siis tänavu samal ajal 2712.

Veebruaris maksid neli kindlustusfirmat autoomanikele kahjutasuks 87 miljonit krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing