Ettevõtja peab MTRi registreeringut kinnitama hiljemalt 15. aprilliks

04. aprill 2006, 15:24

Majandusministeerium tuletab meelde, et hiljemalt 15. aprilliks peab esitama kinnituse registreeringu õigsuse kohta majandustegevuse registris (MTR).

Tänase seisuga on registreeringu õigsus veel kinnitamata 19 tuhandel ettevõtjal 28 tuhandest MTRis registreeritud ettevõtjast. Elektroonselt on registreeringu õigsuse kinnitanud 271 ettevõtjat.

Õigeaegselt kinnitamata registreering peatatakse 1. maist, misjärel registreering kustutatakse 1. novembril. Registreeringuta ettevõte ei tohi enam tegutseda, halvimal juhul päädib registreeringuta ettevõtlus kriminaalkaristusega (<#loe lähemalt siit=http://www.aripaev.ee/mod/emb/online.html?disp=2 uud_id=809920>).

Kinnitus registreeringu õigsuse kohta esitatakse registreeringu teinud haldusorganile: majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, sotsiaalkindlustusametile või kohalikule omavalitsusele, Tallinnas linnaosavalitsusele.

Asudes kinnitama oma registreeringu õigsust, tuleb eelnevalt kontrollida MTRis <#http://mtr.mkm.ee/=http://mtr.mkm.ee> vastava registreeringu andmeid. Juhul, kui ettevõtja taotluse alusel on registreering tehtud või selle andmeid muudetud kolme kuu jooksul enne 15. aprilli, ei pea registreeringut enam täiendavalt kinnitama.

Kui ettevõtja esitab kinnituse registreeringu andmete õigsuse kohta, taastatakse peatatud registreering viie tööpäeva jooksul alates kinnituse laekumisest.

2005. aastal jättis registreeringu õigsuse kinnitamata 917 ettevõtjat ja selle tulemusena kustutati 1. novembril nende registreeringud MTRist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing