Isamaaliit ja Res Publica teatavad parteide liitumisest ühise deklaratsiooniga

04. aprill 2006, 14:29

Res Publica ja Isamaaliit peavad vajalikuks oma jõudude liitmist Eesti ees seisvate eesmärkide saavutamiseks, teatasid parteid ühises deklaratsioonis.

Isamaaliidu ja Res Publica juhid Tõnis Lukas ja Taavi Veskimägi teatel tunnetasid nad parteide ühendamist kui ühiskonna soovi. Nii Res Publicat kui Isamaaliitu häirib nomenklatuurse mõtteviisi, vasakpopulismi ja ebaeetiliste vahendite kasutamise pealetung tänases Eestis.

Isamaaliitu ja Res Publicat ühendavad väärtused on ühiskonna tulevikkusuunatus, rahvuse ja kultuuri kestmine, inimeste vabaduste ja võimaluste avardamine, aus riigivalitsemine, hoolivus ja säästlikkus.

Parteisid ühendab ka kuulumine ühtsesse Euroopa poliitilisse väärtusruumi ehk
Euroopa Rahvaparteisse.

Ülaltoodust tulenevalt lepivad Isamaaliit ja Res Publica kokku järgnevas:

1. Res Publica ja Isamaaliit moodustavad kahe erakonna ühinemisel Erakonna Eesti Eest.

2. Ühinemine toimub mõlema erakonna üldkogude otsuste alusel hiljemalt 2006. aasta juunis. Ühinemisettepaneku üldkogudele esitavad mõlema erakonna volikogud.

3. Erakondade juhtimise ühendamiseks kehtestatakse üleminekuaeg kuni 2007. aasta juunini, millal toimub ühinenud erakonna üldkogu.

4. Üleminekuaja lõpuni moodustatakse ühinenud erakonna juhatus Isamaaliidu ja Res Publica juhatustest. Otsuse vastuvõtmiseks on vaja mõlema juhatuse osapoole poolthäälteenamust.

5. Üleminekuaja lõpuni moodustatakse ühinenud erakonna volikogu Res Publica ja Isamaaliidu volikogudest. Otsuse vastuvõtmiseks on vaja mõlema volikogu osapoole poolthäälteenamust.

6. Ühinenud erakonna valimisi ettevalmistavaks organiks on Valimisnõukogu, kuhu kuuluvad mõlema erakonna esimees ja peasekretär ning kolm esindajat kummastki erakonnast.

7. Ühinenud erakonna piirkonnad ja osakonnad valivad ühised juhtorganid ja asuvad ühtsetel alustel tööle hiljemalt 2007. aasta juunis.

8. Ühinenud erakonna valimisplatvormi kinnitab erakondade volikogu. Programmi ettevalmistamiseks moodustab ühinenud erakonna juhatus programmitoimkonna.

9. Erakonna peaministrikandidaadi kinnitab ühinenud erakonna volikogu. Peaministrikandidaadi esitab volikogule kinnitamiseks Valimisnõukogu kooskõlastatult erakonna juhatusega.

10. Ettepaneku Riigikogu valimisnimekirjade asetuste osas esitab erakonna juhatus ja kinnitab volikogu.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing