PM: Tartu vana kaubamaja käimalükkamine läks maksma alla miljoni krooni

04. aprill 2006, 08:08

Uue Tartu Kaubamaja väike ning eakas ületeenaaber avab neljapäeva pärastlõunal taas uksed. Mitte küll päris endisaegse sisuga, kuid ikkagi kaubamajana.

Ametlik nimi ongi lihtsalt vana kaubamaja, väikeste tähtedega, sest sellist ettevõtet ja kaubamärki juriidiliselt ei eksisteeri, kirjutab Tartu Postimees.

Hoone avatakse maja omaniku Tartu Tarbijate Kooperatiiv (TTK) juhatuse esimehe Tarmo Pungeri sõnul kaubamajana umbes kaheks aastaks, seniks, kuni hoonet hakatakse linnaraamatukogu tarbeks ümber ehitama. Sestap pole mõtet investeerida praegu kaubanduse taaskäimapanekusse astronoomilisi summasid. Kaubamaja teine tulek läheb maksma vähem kui miljon krooni.

'Meil ei ole mõtet hakata majale kaheks aastaks ka uut nime panema,' lisas Punger.

Keldrikorrusel on kodukaubad nagu vanasti, kuid peauksest sisenedes paremat kätt jääb Tartu suurimaid raamatupoode, samas müüakse kontoritarbeid.

Kosmeetika ja kullaga enam ei kaubelda, aga esimesel korrusel on ka K-arvutisalong, muusikapood, lillelett ja mänguasjapood – väidetavalt samuti kesklinna suurim.

Teise korruse endises naiste-lasteosakonnas müüakse spordirõivaid ja -varustust, kingad leiab sealt, kus neid varemgi müüdi.

Miks ikkagi olid firmad huvitatud ajutisest rendipinnast? 'Rendiperiood pole küll pikk, aga me ei taotle ka sellist rendihinda nagu on siin üle tänava,' lausus Punger. 'Meil ei ole vaja maksta majalaenu ega teha kulukaid turunduskampaaniaid.'


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing