Ettevõtja peab MTRi registreeringut kinnitama hiljemalt 15. aprilliks

Anne Oja 05. aprill 2006, 00:00

Eilse seisuga on registreeringu õigsus veel kinnitamata 19 000 ettevõtjal 28 000st MTRis registreeritud ettevõtjast. Elektroonselt on registreeringu õigsuse kinnitanud 271 ettevõtjat.

Õigeaegselt kinnitamata registreering peatatakse 1. maist, misjärel registreering kustutatakse 1. novembril. Registreeringuta ettevõte ei tohi enam tegutseda, halvimal juhul päädib registreeringuta ettevõtlus kriminaalkaristusega. (Loe ka "Väikefirma sai MTRi kande puudumise tõttu kriminaalkaristuse", 17. märtsi Äripäev.)

"Näen lahendusena, et rakenduks nn ühe akna printsiip, kus kõikide registreeringute ja litsentside eest vastutab ettevõtte asutamisdokumente vormistav notar," kommenteeris justiitsminister Rein Lang märtsis.

"Väikeste eksimuste eest pole mõtet ettevõtjaid kriminaalkorras karistada," lisas Lang. "Kui karistamise tulemuseks on riiklik kättemaks, jäävad kahjud kandmata. Nii tekitame vaid täiendavaid kulusid."

Kinnitus registreeringu õigsuse kohta esitatakse registreeringu teinud haldusorganile: majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumile, sotsiaalkindlustusametile või kohalikule omavalitsusele, Tallinnas linnaosavalitsusele.

Asudes kinnitama oma registreeringu õigsust, tuleb eelnevalt kontrollida MTRis vastava registreeringu andmeid. Juhul, kui ettevõtja taotluse alusel on registreering tehtud või selle andmeid muudetud kolme kuu jooksul enne 15. aprilli, ei pea registreeringut enam täiendavalt kinnitama.

Kui ettevõtja esitab kinnituse registreeringu andmete õigsuse kohta, taastatakse registreering viie tööpäeva jooksul alates kinnituse laekumisest.

2005. aastal jättis registreeringu õigsuse kinnitamata 917 ettevõtjat ja selle tulemusena kustutati 1. novembril nende registreeringud MTRist.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing