Ettevõtted eelistavad suvepäevi kodukohast eemal pidada

Jaana Pikalev 05. aprill 2006, 00:00

AS Tallegg korraldab oma suvepäevi suurelt, koos nendega trallivad ka AS Rakvere Lihakombinaat ja AS Ekseko, sest kõik need ettevõtted kuuluvad HK Ruokatalo OÜ kontserni. ASi Tallegg personalispetsialisti Angelika Tõnissoo sõnul on varasematel aastatel samast kontsernist olnud firmapeol osalejaid ka Lätist ja Leedust. Nende korraldatavate suvepäevade sihtgrupiks on pered, seepärast plaanitakse ka pikemaid väljasõite asutuste asukohast kaugemale ja terveks nädalavahetuseks. Enamasti Lõuna-Eestisse ja Pärnusse, sest siis jäävad Tõnissoo sõnul suvepäevad piisavalt kaugeks, et peolt tagasi koju sõita. Tõnissoo leiab, et suvepäevi ei ole mõtet korraldada mõne suure linna lähistel, kus paljud juba käinud. "Ürituse meelejäävaks ja põnevaks tegemiseks läheme alati kaugemale," ütles Tõnissoo. Kahel päeval toimuvad vahvad sportmängud ja võistlused, et meelitada paigale jääma ka neid, kes on saabunud oma transpordiga.

Väljasõiduks tellitakse ühistransport, mille eest tasub ettevõte. Kuna üritusele oodatakse ligi 1000 inimest, siis pole kõiki majutada võimalik. Seepärast on mure lahendatud piduliste isiklike telkide ja magamiskottidega. Enamik töötajaid kasutab hea meelega tellitud bussitransporti. Tõnissoo sõnul kasutavad isiklikku transporti ehk ainult firmajuhid ja spetsialistid, sest nemad hindavad rohkem oma sõltumatust. Aga nemadki on tihedalt seotud mõlema päeva ettevõtmistega ega sõida ööseks koju. "Pole saladus, et igal peol tarbitakse ka mõistlikus koguses alkoholi ja seltsi mõttes napsuvõtjad naljalt koju sõitmiseks rooli ei istu," sõnas Tõnissoo.

Eesti Posti 4000-liikmeline kollektiiv saab kokku kaks korda aastas peresuvepäevadel ja Meie Postipäeval.

Suvepäevad on reeglina nädalavahetusel ja töötajatel on organiseeritud ka ööbimine peopaigas. Kuna Eesti Posti struktuuriüksused paiknevad üle Eesti laiali, siis on peopaiga leidmine alati kompromiss. "Üldjuhul sõltub otsus ööbimise osas kindlasti ka töötaja perekondlikust seisust - arvestama peab, et väikeste laste vanemad tahavad ikka oma võsukeste juurde koju sõita," rääkis Eesti Posti personalijuht Merike Jaamul. Kõikide suuremate ühisürituste jaoks on ettevõtte poolt organiseeritud transport sinna ja tagasi. Suvepäevade puhul on kasutatud ööbimispaigana nii kämpinguid kui ka telkides ööbimist.

Ööbimisvõimalustega firmapeole võiks küll ööbima jääda. Tahaks osaleda kõiges lõbusas, mida üks korralik firmapidu pakub.

Asukoha kaugus ei olegi nii määrav, kuivõrd programmi sisukus. Töötajad saavad lõõgastuda kolleegide keskel, muretult pidutseda ning hommikul rõõmsalt puhanuna hommikusöögi ajal muljeid vahetada. Kiirustamata koduteele.

Samas võiksid need, kel väike laps kaasas või kes üle keskmise kodulembelised, omada võimalust hilistel tundidel koju naasta. Ei ole vaja selleks, et ilmtingimata kõik ööbima jääksid, üritust kusagil 200 km linnast eemal korraldada, sest sellisel juhul jääb osa lihtsalt koju.

Kordaläinud firmapidu teeb head töötajatevahelisele läbisaamisele ja mõjub ettevõtte sisekliimale igati positiivselt.

Meie suvised firmapeod toimuvad alati nädalavahetuseti ja nelja linna esindustega koos.

Enamasti on need pereüritused, kuhu võetakse ka lapsed kaasa. Kuna firma katab kõik kulud, siis on ka transport garanteeritud ja ma ise sellepärast kunagi ei muretse. Kui pidu toimub mõnele linnale lähedal, siis tavaliselt tellitakse taksod või autojuhid järgi, aga muidu muretsetakse ka ööbimise eest.

Meil on firmas on ligi 60 töötajat ja kui kõik kokku tulevad, majutatakse end alati telkides ja kämpingutes.

Viimase suveüritusega olime näiteks väljasõidul Riias suure bussiga ja ega siis olnud küll suurt taganemisvõimalust ööseks koju minna.

Meie firmapeod on korraldatud ikka tavaliselt ööbimisega kohapeal.

Suvepidu on alati firmasisene, ainult oma töötajatele. Kaugus ei olegi tavaliselt määrav, piiriks on rohkem ööbimistingimused - näiteks kas on pesemisvõimalus ning saab pärast tantsu ja tralli hästi välja puhata. Kogemused on näidanud, et ükskõik, kus pidu toimub, samal õhtul omal käel koju sõitjaid on alati. Olen isegi ühelt ürituselt 170 km koju sõitnud. Tinglikult ei valita kunagi peopaika väga kaugele Tallinnast. Põhjuseks on siiski see, et tellida buss, mis viiks teise Eesti otsa, on lihtsalt liiga kulukas.

Mina ise eelistan valikuvabadust ja isiklikku sõiduvahendit, ehkki alati tellitakse ka buss edasi-tagasi sõitmiseks. Auto annab sõltumatuse - kui isu saab täis, saab ära minna.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing