Milline on meeldejäävaim enda korraldatud üritus?

ÄP 05. aprill 2006, 00:00

Üks viimaseid emotsioonirikkamaid firmapidusid leidis aset jaanuaris Pärnus. Meie kliendiks oli Scania Eesti, kelle 150 töötajale korraldati üritus, mis ühendas endas nii talvepäeva, jõulupeo kui ka piduliku aastavahetusürituse koos parimate autasutamisega.

Kogu ürituse stsenaariumis ei olnudki midagi enneolematut ja ka eelarve polnud midagi müstilist (umbes 60 tuhat krooni, millele lisandusid ööbimine ja toitlustamine), kuid tänu lõbusatele detailidele oli lõpptulemus tõesti meeldejääv.

Päev algas fotojahiga talvises Pärnus. Tegu oli meelelahutusliku ettevõtmisega, mille käigus tuli gruppidena läbida viis kontrollpunkti, igaühes lavastada üks situatsioon ja see üles pildistada.

Asi läks aga huvitavaks, kui Pärnu Vallikäärus asuv kontrollpunkt teatas, et nende juurest käis läbi mitte kaheksa, vaid üheksa gruppi. Sealjuures üks grupp oli olnud väheke "teistmoodi", tulnud teisest suunast ja kandnud kaasas kumminaist. Kuid ka nemad olid täiesti vastuvaidlematult kuulanud ära antud kontrollpunkti ülesande (milleks oli Rammsteini kontserdi lavastamine) ja selle ka Vallikääru laval kenasti ära korraldanud ning üles pildistanud.

Esialgu ei saanudki keegi aru, kes need sellised olid. Õhtu jätkus kenasti, toimus fotojahi finaal -

piltide hindamine "Hoia ja keela" telesaate stiilis. Žüriis olid Antti Kammiste, Meelis Punder, Pärnu fotograaf Jüri Vlassov II ja Sky Plusi DJ Vaido Pannel. Mehed ei hoidnud oma teksti tagasi. Üsna veenev oli ka Kammiste, kes pilte kommenteeris tegelikult rohkem Ines Karu kriteeriumite alusel.

Mingist hetkest alates sai üritus hotelli Strand konverentsisaalis läbi ning suuremad pidutsejad kolisid üle Strandi ööklubisse. Seal veetis juba varem oma õhtut osa Hansapanga kollektiivist, kellel samuti Pärnus aastavahetusüritus toimus.

Ja seal laheneski kumminaisega fotojahti sekkunud grupi juhtum. Nimelt leidis meie fotojahiga paralleelselt aset ka Hansapanga töötajate meeskonnamäng mööda Pärnu linna, mida viis läbi meeskonnatreeningute agentuur MAD. Üks Hansapanga kollektiivist moodustatud gruppidest sattus lihtsalt Scania meeskonnamängu radadele ning lahendas ka neile mitte mõeldud ülesande.

Osalesime ühe kliendi Oscar-gala stiilipeo tootmises koos Eesti parimate tugiteenuste pakkujatega. Lisaks filmiauhindadele kandideerisid osalejad ka Grammy ehk muusikaauhindadele, sekka multifilmitegelasi. Oldi riietatud kas staarideks või multifilmitegelasteks. Sellisel stiilipeol oleks piinlik mittestiilne olla. Kiiduväärt oli, et töötajad ise tootsid videoklipid. Oli nii algupärandeid kui ka tuntud filmide paroodiaid, osavalt olid kokku miksitud päris filmide katkendid ning osalejate endi looming, kasutati ka animatsiooni.

Grammy nominente mängiti nii varem ette valmistatud klippide abil kui ka musitseeriti playback'ina või live'is. Võidunumbris olid esindatud mõlemad - heatasemeline laul ja taustapilt. Kurikuulusa James Blunti "Beautiful" video oli aga taastoodetud 1:1-le, kuni pangalt alla hüppamiseni.

Nominentide ning sujuvate üleminekute jaoks programmis esinesid nii kliendi kui ka Fundozeri trupi nägemuses Sarah Brightman ja Jose Carreras, Robbie Willlams, jt.

Auhindu aitasid üle anda Jennifer Lopez ja Chuck Norris. Üritust juhtisid Athos ja tüübid filmist Grease, firma auhindu üle andnud juhid maskeerusid aga Tipiks ja Täpiks.

Pikemaks ajaks jääb meelde AS Hansabi 15. sünnipäeva tähistamine veebruarikuus.

Idee tuli Catering Service OÜ omanikul Tiit Saarmannil. Vana üritustehundina teadis ta, et ühte seitsmest piisava suurusega Tallinna peopaigast pole mõtet jälle ekspluateerida. Liiga tavaline. Tulgu hoopis telk firma õue ja "Kariibi mere pidu".

Väga tähtis on kutse. Igale külalisele viidi isiklikult kätte "pudel üksikult saarelt" liiva, kivide ja rulli keeratud kirjaga, mille lugemiseks tuli pudel puruks lüüa. Peo algus oli meeldiv - õues 17 miinuskraadi, telgis 25 soojakraadi. Lõunamaa palavust süvendasid palmid ja ehtne liiv kohvikupõrandal. Firma ajaloost väntas "Ruut" retrostiilis "kinokroonika". Laval käis pidev siesta. Kuigi "saarepäike" pidi loojuma kell 21, ei tahtnud viimased tantsijad ka kell 23 veel lahkuda. Öösel telgist õue astudes tundus ilm kuidagi soojem.

Korraldades ärge kartke olla "kiiksuga" - raputage külalisi. Äkki teeks järgmisena "Suvepäevad jäähallis"?

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 10:13
    Otsi:

    Ava täpsem otsing