Rahvusvaheliste firmade üritused toimuvad regiooniti

Ketlin Priilinn 05. aprill 2006, 00:00

ASi Falck Eesti avalike suhete direktor Andres Lember ütles, et kahjuks on see kontsern, kuhu Eestis tegutsevad Falcki ettevõtted kuuluvad, niivõrd suur, et parimagi tahtmise juures ei oleks võimalik korraldada välismaiste kolleegidega ühiseid üritusi.

"Seda siis puhtalt praktilisel põhjusel - lihtsalt ei ole võimalik leida kõigile sobivat aega ja kohta," selgitas ta.

Falcki ettevõtted Eestis kuuluvad maailma suuruselt teise turvateenuseid osutava kontserni Group 4 Securicor koosseisu ning G4S tütarettevõtetes enam kui sajas maailma riigis töötab kokku üle 360 000 inimese.

Lember lisab, et kui nüüd oma n-ö konnatiigi poole vaadata, siis Balti operatsioone koondava Falck Balticsi töötajate arv on juba üle 7000.

"Me oleme igal aastal seisnud silmitsi vägagi suure probleemiga, kust üldse leida selline paik, kus seesuguse suurusega firma saaks suvepäevi pidada," ütles Lember.

Ka Soome kontserni Ensto Enseki personalijuht Katrin Joala kinnitab, et igas riigis korraldab firma suvepäevi ja muid üritusi ikkagi üksnes oma maa töötajatele. Kuna töötajaid on väga palju, siis ei ole mitte lihtne organiseerida kõigile ühised peod ning tihti neid teha poleks mõtet.

"Ensto firmasid leidub kokku üheteistkümnes riigis ja töötajaid on kokku üle 1000 - väga raskeks läheks kõigile ühiseid üritusi korraldada, seda juba kas või sobiva koha leidmise poolest," leidis Joala.

Oracle Estonia turundusspetsialisti Anneli Nugise sõnul lõpeb Oracle'i majandusaasta mais ja siis tähistatakse traditsiooniliselt juunis majandusaasta lõppu ning uue algust. Selle puhul korraldavad nad suuremat sorti peo.

Nugise sõnul korraldatakse suuremates riikides, kus töötajaid rohkem, pidusid ka erinevate osakondade siseselt.

"Baltimaades oleme üsna mitmeid kordi korraldanud Eesti, Läti ja Leedu kontori ühispidusid. Kuna Balti piirkond allub Poola esindusele, siis viimasel aastal oli peol ka Oracle'i Poola kontori rahvas," rääkis Nugis.

ASi Elcoteqi pressiesindaja Jaanus Pautsi sõnul peavad nemad ettevõttesiseselt korra aastas perepäeva. Mullu oli selleks päevaks broneeritud terve lauluväljak, tunamullu aga kogu Tallinna loomaaed.

"Samuti on meie ettevõttes traditsiooniks saanud ka perekeskne uisupäev, kus töötajate peredele on kaheks päevaks reserveeritud Premia jäähall," rääkis Pauts.

Välismaiste üksustega firmaüritusi Pautsi sõnul palju ei ole, mõned aga siiski.

"Näiteks kommunikatsiooniosakond saab korra aastas kokku Hiinas, Mehhikos, Indias, Venemaal, Saksamaal, Soomes ja Ungaris asuvate üksustega ning paneb paika oma aastaplaanid," selgitab Pauts. Samalaadne üritus on ka finants- ja personaliosakondadel.

Samuti korraldatakse Pautsi sõnul Elcoteqis mitmesuguseid kliendiüritusi, mille korraldamine käib vaheldumisi nii kliendi kui Elcoteqi poolt.

"Üritusest sõltub, kes on korraldajaks," kinnitab Pauts. Kliendiüritused toimuvad keskmiselt korra aastas ja on reeglina siis ka rahvusvahelised.

Ühised firmapeod välismaa kolleegidega on mulle alati väga meeldinud.

See on suurepärane võimalus õppida tundma koostööpartnereid teistest riikidest, kellega päevast päeva nagunii telefoni või meili teel suhtled. Hea on teada, et oled nendega ka silmast silma kohtunud ja oskad ka täpsemalt ette kujutada, kellega on tegemist.

Firmaürituste juures meeldibki mulle eelkõige just see, et need loovad äärmiselt mugava ja sundimatu võimaluse tööväliseks suhtluseks oma töökaaslastega - ükskõik, kas siis Eestis või välismaal.

Selliseid suuremaid ühiseid firmapidusid ja mitmesuguseid üritusi on meie firmas üldjuhul ette tulnud kord või siis vahel ka paar korda aastas - kuidas kunagi.

Kindlasti pooldame rahvusvahelisi firmapidusid. Eelkõige on see hea kolleegidega vabamas vormis - ja ikkagi ka tööst - rääkida ja oma mõtteid korrastada.

Meie peod on alati osaliselt ajurünnakud või muul moel tööga seotud, näiteks oma kvaliteedisüsteemi oleme alati vabamas õhkkonnas arutanud. Viimasel ajal oleme käinud firma suvepäevadel kas kogu Baltimaade tiimiga või isegi koos Poola tiimiga, st ligi 350 inimest.

Läinud aastal oli Poolas väga võimas üritus ja sel aastal planeeritakse veelgi suuremat. Kokkuvõtteks, eelistame suurt, rahvusvahelist ja aktiivse tegevusega firmapidu.

Samasuguseid ettevõtmisi korraldame ka klientidele, nimeliselt ECORally, mis on tugev spordiüritus ja Happy Hour, mis on aktiivne suhtlemisüritus - fotojaht, autotestimine, purjetamine, mälumäng jne.

Kindlasti avaldavad ühised firmapeod töösuhetele positiivset mõju, sest igasugune suhtlemine aitab alati kaasa positiivsele tööalasele tulemile. Pigem tekib küsimus, kuidas seda suhtlusvormi teadlikult juhtida.

Mida suurem ja heterogeensem seltskond, seda enam tuleks panustada inimestevahelisi uusi kontakte toetavatesse tegevustesse ja seda loomulikult peole kohases kerges ja humoorikas stiilis.

Vahetevahel on kurb vaadata, kui palju ressurssi pannakse ürituse korraldamisse ja rahuldatud saavad vaid inimese vajaduste skaala alumised tasandid - süüa, juua ja kuulata näiteks mõnd esinejat.

Tegelikult on oskusliku häälestamise korral enamik inimestest valmis vaimukateks ja loovateks tegevusteks, selleks tarvitseb vaid õige tõuge anda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
25. November 2011, 10:13

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing