Rakvere elektroonikafirma suurendab tootmispinda

ÄP 05. aprill 2006, 00:00

Rakveres Narva tänaval rendipinnal mõne töötajaga alustanud Dicro Eesti on viie aastaga kasvanud enam kui sajale inimesele tööd andvaks suurettevõtteks.

Dicro Eesti tegevdirektor Juha Seppälä rääkis, et Narva tänava ruumid jäid kitsaks üpris ruttu ja uus tootmishoone ehitati Eesti Gaasi hoovil olevatesse garaažidesse. See sai valmis 2002. aasta juunis.

"Avatavas tootmishoone laienduses on 1100 ruutmeetrit tootmispinda, mis on tõhus lisa senisele umbes 800 ruutmeetrile," märkis Seppälä.

Tootmishoone laienduse avamine on aga vaid tinglik, sest tegelikult sai see valmis juba eelmise aasta lõpul ja töö käib seal täie hooga.

Dicro Eesti valmistab erinevaid side- ja arvutustehnika kaableid, mobiilitugijaamade ja telefonikeskjaamade häirefiltreid, samuti koostatakse liftide elektrisüsteemide osi.

"Kaablite tegemine on üle viidud uude tootmishoonesse, ülejäänud tegevus on vanas osas," ütles Dicro Eesti kvaliteediinsener Kalle Pentel.

Kui viie aasta eest alustades läks kogu Dicro Eesti toodang Soome, siis praeguseks on klientide hulk laienenud. "Umbes 5 protsenti toodangust jääb Eestisse ning 30 protsenti läheb otse laia maailma - Hollandisse, Argentinasse, Dubaisse," loetles Juha Seppälä ja lisas, et otsetarnete hulk kasvab pidevalt.

Kogu Dicro Eesti toodangu moodustavad allhanketööd. Seppälä ei karda, et omanikud võiksid tootmise Hiinasse, Venemaale või Ukrainasse üle viia.

"Infrastruktuur on nendes riikides veel liiga nõrk, et sellise tasemega tootmist sinna üle viia," arvas Seppälä. "Eestis on ka sarnane kultuur, lihtne on asju ajada ja ei ole keeleprobleeme," lisas ta.

Seppälä sõnul on juba ka piisavalt näiteid selle kohta, et algselt Hiinasse viidud allhanketootmine tuuakse sealt Euroopasse tagasi.

Dicro Eesti käive kasvas 2005. aastal 49 protsenti, tänavuseks käibe kasvuks on prognoositud 20 protsenti.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing