EPL: Skanska võib siseministeeriumilt saada üle poole miljardi eest tööd

05. aprill 2006, 07:20

Tallinna nn Kalevi kvartali naabrusse võib kerkida sisekaitseakadeemia uus õppelinnak.

Siseminister Kalle Laanet soovib vähemalt 590 miljonit krooni maksvale akadeemia uute hoonete projektile homme valitsuse heakskiitu, et alustada konkreetseid ehituse arendamise läbirääkimisi, kirjutab Eesti Päevaleht.

Arendajate seni pakutud variantidest peab siseministeerium kõige huvitavamaks Jaanus Otsa juhitud ehitusfirma Skanska EMV eelpakkumist krundile Pärnu maantee 139/Kohila 4, mis asub politseiameti, Põhja prefektuuri ja piirivalve kõrval. Seal saaksid akadeemia tudengid soodsalt kasutada näiteks politsei lasketiiru, raamatukogu, suuremaid auditooriume jne.

Siseministeeriumi ettepanek tehingu tegemiseks on järgmine: ministeerium ostab kinnistu ja seab kinnistu arendaja ehk siis praeguse seisuga Skanska kasuks hoonestusõiguse, Skanska ehitab õppelinnaku valmis ning seejärel hakkab riik seda pikaajalise lepingu järgi üürima. Üürilepingu pikkuseks on praegu arvestatud 25 aastat.

Hoonestusõiguse lõppedes läheb hoonete omandiõigus üle kinnistu omanikule ehk siis siseministeeriumile ning ehitiste eest kompenseeritakse ehitajale nende turuhind.

Siseministeeriumi nõuniku Lauri Taburi sõnul pole veel päris kindel, et ala hakkab arendama just Skanska. 'Kui valitsus toetab ettepanekut /---/, saab hakata läbi rääkima juba konkreetse arendaja valimisest,' ütles Tabur eile.

Peale Skanska esitasid eelpakkumise ka Arco Vara ja Riigi Kinnisvara, kuid nende pakkumiste sisu ei soovinud siseministeerium avaldada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing