Pere Leib Tootmine on rapsi varumisse investeerinud 70 miljonit krooni

05. aprill 2006, 13:19

AS Pere Leib Tootmine on tänaseks sõlminud Eesti rapsikasvatajatega lepingud ligi 20 tuhande tonni toormaterjali tarnimiseks rapsiõlitootjale Werol.

See võimaldab Baltikumi suurimal rapsiõlitootjal tõrgeteta töötada kogu käesoleva hooaja.

„Oleme tänaseks võtnud täiendavaid kohustusi ja ühtlasi ka omapoolse finantsriski veel lisaks 70 miljoni krooni väärtuses. See sisaldab ka külviseemne varumist, mis juba õige pea kevadmulda läheb. Võrreldes paari kuu taguse ajaga on Eesti rapsikasvatajad saanud tagasi kindluse, tehas töötab täie võimsusega ja töö puudust vähemalt selle aastal karta ei ole,“ kommenteeris Pere Leib Tootmine juhatuse liige Eero Mikenberg. „Ühtekokku oleme Eesti rapsitootmise jätkamiseks investeerinud juba üle 140 miljoni krooni.“

Käesoleva aasta jaanuaris omandas AS Pere Leib Tootmine Nordea ja Hansapanga võlanõuded AS-i Werol vastu enam kui 70 miljoni krooni eest, mis võimaldas vältida ettevõtte pankrotti. Sellega kaeti oluline osa Weroli vastu esitatud põhjendatud võlanõuetest, mis on taganud ettevõtte jätkusuutliku toimimise. Rapsi kasvatamine ja sellest toiduõli tootmine annab tööd sadadele peredele üle Eesti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing