Eesti Raudtee aktsionärid kokkuleppele ei jõudnud

ÄP 06. aprill 2006, 00:00

"Riik väldib otsuste vastuvõtmist raudtee osas," teatas BRSi esindaja Jüri Käo eile õhtul pärast koosolekut.

Arutlusel oli kolm teemat: BRSi ettepanekuna Eesti Raudtee põhikirja muutmine riigi vetoõiguste tühistamiseks, Eesti Raudtee nõue riigi vastu ning majandusministeeriumi taotlus suurendada ettevõtte aktsiakapitali.

Majandusministeerium Eesti Raudtee aktsiate haldajana hääletas vastu Eesti Raudtee nõude esitamisele Eesti riigi vastu ning nn kuldaktsiast loobumise küsimuses. "Kuldaktsiad on Euroopa Komisjoni hinnangul ebaseaduslikud," ütles Käo.

Majandusminister Edgar Savisaar selgitas, et kuldaktsia näol on tegemist õigusliku vahendiga, mis sai kokku lepitud juba erastamislepingu sõlmimisel.

Teise päevakorrapunktina esitas Eesti Raudtee nõukogu ettepaneku esitada Eesti riigi vastu nõuded, arvestades raudteefirma rahvusvahelist eksperthinnangut. BRS süüdistab riiki selles, et uue raudteeõiguse väljatöötamisel ei arvestatud omanike ärihuvidega.

Kokkuleppele ei jõutud ka aktsiakapitali suurendamises. "BRS ei tunnistanud oma lepingulist kohustust ja hääletas aktsiakapitali riigi kasuks suurendamise vastu," selgitas ministeeriumi esindaja.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing