Jaapani investoreil krunt Stockmanni juures

Anne Oja 06. aprill 2006, 00:00

Viie miljoni kroonise aktsiakapitaliga AS Pinetree Partners kuulub neljale Jaapanis elavale ärimehele, kelleks on Laurent Halmos, Oleg Žuravljov, Yashwant Bajaj ning Richard David Alan Ramsay.

Pinetree Partnersi juht Aivo Hallist oli 764ruutmeetrise maa uutest omanikest rääkides kidakeelne. "Ma pean neilt enne küsima," ütles Hallist. "Täitsa võimalik," kommenteeris ta Yashwant Bajaj seotust riskifondiga Hashiman Capital Management.

Internetiotsing näitab, et Bajaj on Hashiman Capital Managementi finantsjuht ning Laurent Halmos töötab UBS Securities Japan Ltd analüütikuna. Ehkki Oleg Žuravljov omab Tallinnas mitut korterit, on tema alaliseks asukohaks Tokyo, kinnitas Hallist.

Hallisti sõnul kavatseb Pinetree algatada Tartu maantee 31 maaga seoses detailplaneeringu, et muuta elamumaa ärimaaks. Plaani kohaselt kerkib lähiaastail Tallinna pilvelõhkujate naabrusse neist veidi madalam ärihoone, rääkis Hallist.

Kinnisvarainvesteeringutega tegelev Pinetree on kaks Tallinna kinnistut ka müünud, ühe aadressil Katusepapi 17 ja teise Kalamajas, Kungla 45.

Praegu omab firma kolme kinnistut Harjumaal. "Mis neist saab, ei ole veel teada. See sõltub kohalikest omavalitsustest," sõnas Hallist. "Mingid plaanid meil on, kuid neist on vara rääkida."

Pinetree ostis 1994. aastal tagastatud Tartu 31 hoonete juurde kuuluva maa nõudeõiguse Enno Rätsepalt, kes sai selle omakorda õigusjärgsetelt omanikelt Anne Rätsepalt ning Ants Tammelt.

Ligi 1200ruutmeetrise Tartu maantee 31 kinnistu osaliseks sundvõõrandamiseks kulutas maanteed laiendanud Tallinn mullu 17,6 miljonit krooni.

420 ruutmeetri sundvõõrandamise eest maksis linnavalitsus Rootsis elavale Ants Tammele ning tallinlanna Anne Rätsepale kokku 14,5 miljonit krooni valuraha. Kinnistu kolmas kaasomanik Väino Reinart sai 2,5 miljonit krooni ning temalt 126ruutmeertist bürood rentinud kohtutäitur Risto Sepp 600 000 krooni.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing