Microsoft ei pääse muudatustest

ÄP 06. aprill 2006, 00:00

Microsoft andis hiljuti teada, et hakkab toetama kliente, kes soovivad kasutada Linuxit Microsofti Virtual Server 2005 R2 peal, mis on ühel masinal mitme operatsioonisüsteemi samaaegselt käitamise tarkvara.

Microsoft teatas ka, et on välja töötanud tarkvara, mis lihtsustab Red Hati ja Novell Suse Linuxi distributsioonide paigaldamist. Samuti lubatakse pakkuda kasutajatuge klientidele, kes kasutavad kõrvuti Windowsi ja Linuxit.

Lisaks teatas Microsoft, et Virtual Server 2005 saab olema tasuta allatõmmatav. Varem võttis firma selle tarkvara eest kopsaka summa raha, ent nüüd on tarkvara kättesaadav kodulehelt.

Põhjuseks võib pidada suurt konkurentsi tasuta tarkvara poolt, mis kohati teeb ka vastava töö paremini ära.

Ka tulevikus ei pääse tarkvarahiiglane vajadusest virtuaalmasinate võimalust tasuta pakkuda. 2007. aastal valmiv Microsoft Longhorn Server hakkab firma teadete kohaselt samuti ilma lisatasuta võimaldama mitme operatsioonisüsteemi samaaegset töötamist ühel masinal.

Virtuaalsete masinate kasutamine on tõusev trend, millest huvitub üha enam ettevõtjaid, kuna mitme operatsioonisüsteemi jooksutamine serveris võimaldab palju programme ühe arvuti peal tööle panna ja sedasi olemasolevat riistvararessurssi efektiivsemalt ära kasutada.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing