Virtuaalse võrgu saab tasuta ja lihtsalt

Enn Heinsoo 06. aprill 2006, 00:00

Kui kontoris puudub virtuaalse eravõrgu (Virtual Private Network) lahendus või on vaja kellegagi ootamatult faile jagada, siis aitab hädast välja väike ja lihtne tasuta programm nimega Hamachi, millest on loodud versioonid nii Windowsi kui ka Linuxi jaoks.

Tarkvarasid kahe arvuti vahel info vahetamiseks on palju, kuid üks hea lihtne näide on see väike programm, mis jätab kasutades mulje, nagu oleks arvutid kohtvõrku ühendatud.

Hamachi paigaldaminegi on lihtne, pärast alla tõmbamist ja käivitamist saab ta ekraanile ilmuvaid juhendeid jälgides väikse vaevaga paika.

Kui programm käima panna, siis hüppab kohe ette kasutaja abiaken, mis juhendab, kuidas luua lihtsalt oma virtuaalne võrk, millele saab määrata nime ja salasõna.

Kui anda teisele kasutajale, kellel ka on Hamachi paigaldatud, salasõna ja võrgu nimi, saab ta Hamachi juhendava akna abiga selle võrguga liituda. Seejärel luuakse serveri abiga kahe arvuti vahel otseühendus, mille kaudu liikuv info on loomulikult ka kodeeritud.

Pärast ühendamist server enam infot ei vaheta, väljaarvatud juhul, kui liitub veel kasutajaid. Kui arvutid on sellisel viisil üle interneti miniatuursesse P2P-võrku ühendatud, toimib nende vahel justkui kohalik võrk. Windowsi juhtpaneeli võrguseadete alla tekib isegi Hamachi-nimeline võrguseade, mille seadete alt saab lubada ka üle võrgu printimist ja failide jagamist.

See lahendus võimaldab ka kasutada kaugtöölaua tarkvara, et oma teistele arvutitele ligi pääseda.

Liikmete hulk ühes võrgus on piiratud, nimelt võib seal olla kuni 16 kasutajat, kuid piiratud ei ole võrkude arv ühe arvuti kohta, mis võimaldab vajaliku hulga inimesi kokku ühendada.

Programm on ka pidevas uuendamises ja värskest versioonist saab märku, kui Hamachi ikoon vilgub tegumireal kella kõrval. Uuenduste alla laadimine ja paigaldamine käib väga kiiresti ja vähese kasutajapoolse sekkumisega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing