1. maist muutub digitaalne sõidumeerik veoautodel ja bussidel kohustuslikuks

06. aprill 2006, 12:29

Eesti Riikliku Autoregistrikeskus (ARK) teatas, et alates 1. maist muutub digitaalne sõidumeerik veoautodel ja bussidel kohustuslikuks.

Euroopa Parlamendi ja Nõukogu määruse kohaselt on digitaalne sõidumeerik kohustuslik uutel, üle 3,5 tonnise registrimassiga veoautodel ning üle üheksa istekohaga bussidel alates tänavu 1. maist. Bussi istekohtade arvu sisse arvestatakse ka juhi koht.

Kõik pärast 1. maid esmaselt registreeritud, üle 3,5 tonnise registrimassiga veoautod peavad olema varustatud digitaalse sõidumeerikuga, kuid olemasolevaid analoogsõidumeerikuid ümber vahetama ei pea.

Digitaalne sõidumeerik võimaldab salvestada elektroonilist teavet elukutselise autojuhi tegevuse ning sõiduki kasutamise kohta nii seadmes kui ka digitaalsel kaardil. Kui siiani kontrolliti sõidukijuhi kinnipidamist töö- ja puhkeajast mehaaniliste sõidumeerikute abil, siis 1998. aastal otsustas Euroopa Nõukogu kasutusele võtta digitaalsed sõidumeerikud ja vastavad sõidumeerikukaardid.

Digitaalse sõidumeeriku kaarte valmistab, annab välja ja tunnistab kehtetuks ARKi volitatud töötaja. Autoregistrikeskus väljastas esimesed sõidumeerikukaardid mullu augustis. Eilse seisuga oli ARK väljastanud 14 tööandja-, 8 töökoja-, 13 kontrollija- ning 339 autojuhikaarti.

Digitaalsete sõidumeerikukaartide väljastamist on praeguseks alustanud 17 riiki ning lähiajal peaks sõidumeerikukaarte hakkama väljastama ka Poola.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing