EPL: 1829. aastal rajatud tööstuskvartal sünnib ümber uus-vanalinnaks

06. aprill 2006, 07:18

Kolmapäeval avati Laste Maailma galeriis näitus, kus saab tutvuda Tallinna vanalinna, kesklinna ja sadama vahel asuva Rotermanni kvartali tulevikuga.

Kvartali teise osa arhitektuurikonkursi võitnud büroo Alver Trummal esindaja, arhitekt Indrek Rünkla sõnul võib kvartalist saada teatavas mõttes alternatiivne vanalinn, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Esiteks saab sellest jalakäijate ala. Teiseks on seal säilitatud vanade tööstushoonete struktuur ja fassaadid. Kolmandaks on seal funktsionaalsed korterid, bürood, ärid, galeriid, meelelahutus jne,' ütles Rünkla.

Arhitekti sõnul oleks olnud lihtsaim variant kogu piirkonnale katus peale panna ja sellest kaubanduskeskus teha, kuid arhitektide mõte liikus vastupidises suunas.

'Lihtsal inimesel pole ju kuhugi minna. On vanalinn, mis on üha rohkem turistidele, ja on kaubanduskeskused, mis eeldavad ostmist,” selgitas Rünkla. “Tahtsime luua linnakeskkonda, mis kutsuks inimesi seal olema – jalutama, sööma, näitusi külastama,' lisas ta.

Arendaja Rotermann Eesti esindaja Tiina-Mary Metsiku sõnul oli algusest peale eesmärk vastanduda kaubanduskeskuse kontseptsoonile. 'Tahtsime luua kvaliteetset keskkonda, kuhu oleks huvitav tulla nii linnakodanikul kui ka turistil,' ütles Metsik.

Kvartalisse peaks tema sõnul tekkima kaks uut tänavat ja palju uusi pisikesi käike. Narva maanteelt algav Roseni tänav kulgeb hotelli Metropol krundi poole. Rotermanni tänav ühendab Hobujaama ja Ahtri tänavat.

Ahtri tänavale välja jõudes jääb linnal võimalus ehitada üle magistraali sild või tunnel, et inimesed lahedamalt mere äärde pääseksid. Tee kahe sõidusuuna vahele on kavandatud uus maja, mille esimese korruse tasandilt pääsevad inimesed 'augu' kaudu läbi.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing