Äripäevaga vaielnud Savisaar viis kohtuotsuse täituri kätte

ÄP 07. aprill 2006, 00:00

Ringkonnakohtu otsus Edgar Savisaare hagis Äripäeva vastu jõustus 15. märtsil, mil riigikohus jättis Äripäeva kaebuse menetlusse võtmata.

Selles on öeldud, et lehel tuleb ümber lükata valeandmed ja andmed, mis poliitiku au teotavad, meenutas Savisaart esindanud advokaadibüroo Lextal pressiteate vahendusel.

Vandeadvokaat Üllar Talviste sõnul käskis kohtuotsus ajalehel Äripäev oma veergudel kinnitada, et 27. veebruaril 2003 avaldatud artikli juures avaldati järgmised valeandmed: Edgar Savisaare arved maksti kinni kindlustusseltside klientide tagant varastatud rahaga, Savisaar võttis varjatud moel vastu raha, et edendada oma elujärge, ning et Leonid Apananskile kuulunud pankrotistunud kindlustusettevõtted maksid kinni Hundisilma talu kindlustuspoliisi 2003. aasta eest.

"Edgar Savisaare arvates on kahetsusväärne, et Äripäeva Kirjastuse AS ei ole kolme nädala jooksul leidnud võimalust enda väljaantavas ajalehes kohtuotsust täita ning vabandada," vahendas Talviste.

"Seetõttu täidab kohtuotsuse kohtutäitur," lisas Talviste. Lisaks peab Äripäev maksma kinni Savisaare õigusabi kulud summas 65 120 krooni.

"Edgar Savisaare advokaadi rutakus kohtutäituri poole pöördumisel ja selle kohta pressiteate tegemine on pisut üllatav," kommenteeris Äripäeva peatoimetaja asetäitja Raimo Ülavere, "kuna esiteks pole kohtuotsuses märgitud tähtaega, mille jooksul peab Äripäev vastavasisulise teate avaldama, ning teiseks oli Äripäev informeerinud Savisaare advokaati, et selle nädala jooksul saame teksti valmis."

Ülavere lisas: "Juhin tähelepanu ka asjaolule, et kohus ei mõistnud Savisaarele välja tema nõutud miljonit krooni, mistõttu on teatud mõttes arusaadav advokaadi püüe kohtuasjast oma kliendile poliitilist profiiti lõigata."

Äripäev täidab kohtuotsust ning avaldab kohtuotsuses toodud teksti lähipäevil. Samas kavatseb Äripäev kohtuotsuse edasi kaevata Euroopa Inimõiguste Kohtusse.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:53
    Otsi:

    Ava täpsem otsing