Kumu suletakse varakult inimeste pimedusehirmu tõttu

Martin Hanson 07. aprill 2006, 00:00

"Plaan hoida Kumu tund aega kauem lahti ehk siis kella seitsmeni on arutlusel, seda on paljud meile välja pakkunud. Suvel hakkab neljapäeviti Kumu olema avatud isegi kella üheksani õhtul," ütles kommentaariks Eesti Kunstimuuseumi peadirektor Marika Valk.

Valk lisas, et peamine põhjus, miks Kumu lahtiolekuajad on sellised, nagu need on, peitub tõsiasjas, et inimesed ei julge pimedas Kadriorgu tulla.

"Katsetasime kunagi Kadrioru muuseumiga ning ka Nigulistega, et avame varem ja sulgeme hiljem, kuid sellest suurt tolku ei olnud. Aga lahtiolekuajal on saalid rahvast täis. Nuriseda ei saa," lisas Valk.

Tema sõnul tuleb suvel asi tõesti teisiti korraldada, sest siis hakkavad tulema kruiisid ning inimesi on üldse rohkem liikumas.

Praegu on esmaspäeval ja teisipäeval muuseum üldse suletud. Suvisel ajal, alates maikuust, ainult esmaspäeval.

Seni pole veel lahenenud ka kumu.ee kodulehe aadressi vaidlus. Aadress kuulub praegu Idesuni-nimelisele IT-firmale, kes siiani ei ole suutnud otsustada, kas aadress Kumule loovutada.

"Saime kuu aega tagasi Kumust kirja, kus nad soovivad seda aadressi endale saada, me pole aga veel otsustanud. Seaduslikku alust neil seda nõuda ei ole, kuna pole tegemist nende ametliku nimega," ütles Idesuni juhatuse liige Kaili Laansalu.

Laansalu märkis veel, et rohkem Kumu inimestega kontakti ei ole olnud ning erilist huvi Kumu pärast seda aadressi taotlemisel üles näidanud ei ole.

"Plaanisime sinna teha noorte kunstnike lehekülje, sarnaselt Soomes toimiva kumu.fi lehega," ütles Laansalu. Praegu saab Kumu ja kogu Eesti Kunstimuuseumi tegevust vaadata aadressilt www.ekm.ee.

Rahva hulgas on juba liikvele läinud väljend "Kumu tegema". See tähendab aeglast ja kallist protessi.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53
Otsi:

Ava täpsem otsing