Sting tuleb suvel Tallinna

Henrik Aavik 07. aprill 2006, 00:00

Oma õige nime Gordon Matthew Sumner vahetas noor muusik laval varakult hüüdnime Sting vastu, mille ta oli saanud oma kombe tõttu kanda kollase ja mustaga jalgpallisärke, meenutades nii herilast. Stingi karjääri algust mäletavad ilmselt kõik 70ndate lõpul tuntud ansamblist The Police. Edu saatis Stingi esimesest päevast peale ning 1985. aastal alustas ta soolokarjääri, mis pole siiani peatunud. Nüüd on turneele lisandunud ka noorem generatsioon.

Kontserdi produtsent Peeter Rebane ei pelga, et Eesti kontserditurg hooaja jooksul nii palju suuri staare välja ei kannataks. "Pigem on hetkel ikka asi selles, kes tipptegijatest on nõus siia tulema, mitte selles, et me kedagi tuua ei julgeks. Kui vaadata, kui palju tippartiste käib Eestis, ja võrrelda seda Skandinaavia riikidega, siis me oleme neist väga kaugel maas. Sel aastal on küll kergelt märgata, et olukord hakkab normaliseeruma. Sting tuua oli kiire otsus, kuid ma ei kahtle hetkekski, et Saku Suurhall müüakse täis."

Sting on mänginud erineva suurusjärguga osi mitmes filmis, viimati Eestiski tuntud 1998. aasta filmis "Palju pappi ja suitsev kaheraudne". Ta on mänginud ka Broadwayl ja kirjutanud rohkelt filmimuusikat, mille eest teenis kolm Oscarit. Stingi trofeeriiulil puhkavad teenitult 17 Grammyt, 17 BMI Awardsi, neli Brit Awardsi, kolm Golden Globe'i auhinda, kaks Emmyt ning teisigi auhindu. Oma pika ja viljaka karjääri jooksul on Sting esinenud kõikidel mandritel kümnetele miljonitele inimestele, tema tuure ja albumimüüki saadab alati edu. Tänaseks on Sting üks maailma tuntumaid meesartiste.

Sting tuleb Tallinna oma Euroopa turnee "Broken Music Tour" raames, mis kujutab endast uut ja energiast pakatavat rokkðõud. "Broken Music Touril" mängib Sting basskitarri. Kitarre mängivad ka tema kauaaegne sõber Dominic Miller ja Lyle Workman, trummidel on Abe Laboriel jun.

Tuuri repertuaar on segu eri rahvaste muusikast, mis viib kuulaja mitmekesisele muusikalisele teekonnale. Sting on alati püüdnud avardada popmuusika piire, tuues oma loomingusse jazz'i, klassikalise ja maailmamuusika elemente, kirjutanud tähendusrikkaid tekste ja viinud oma muusikaga publikuni sõnumit.

Sting on tuntud oma rohelise maailmavaate ja soovi poolest planeeti aidata. Pärast visiiti Amazonase vihmametsa aastal 1987 asutas Sting koos abikaasa Trudie Styleriga heategevusühingu The Rainforest Foundation, mille eesmärgiks on kaitsta keskkonda ja kohalikke loodusrahvaid.

Mure väljendamine looduse ja vihmametsade pärast ei kujunenud mitte pelgalt ühekordseks aktsiooniks vaid on osutunud Stingi järjekindlaks tegevuseks. Fondi tegevuse toetuseks raha kogumiseks korraldab ta näiteks igal aastal New Yorgis Carnegie Hallis staarideparaadiga kontserdi. Koos Bruce Springsteeni ja Peter Gabrieliga on Sting osalenud Amnesty Internationali tuuril "Human Rights Now!".

Stingi soojendusesinejaks on tema vanima poja Joe Stumneri bänd Fiction Plane, kes näitas ennast heast küljest ning teenis publiku lugupidamise juba Ameerika-tuuril. Tegemist on Briti alternatiiv-rock-bändiga, kelle muusikaliseks eeskujuks peetakse The Police'i. Ise nimetavad nad oma suurimaks mõjutajaks ansamblit U2, aga ka Nirvanat ja Smashing Pumpkinsit. Fiction Plane'i debüütalbum "Everything Will Never Be OK" ilmus 2003. aastal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    25. November 2011, 09:38
    Otsi:

    Ava täpsem otsing