Võidukas veebiikoon valmis Andreasel poole tunniga

Pille Rõivas 07. aprill 2006, 00:00

Tartus Descartes'i Lütseumi viimases klassis õppiv 18-aastane Andreas Kangur kuulis veebiikooni konkursist sõbra vahendusel. "Natuke aega mõtlesin ja järgmisel päeval hakkasin vaikselt ikooni nikerdama," räägib Andreas.

Noormees disainis ka teise veebiikooni, kuid hiljem kahte ikooni omavahel võrreldes polnud teine nii hea. Algselt disainis ta ikoonile ainult jooksva poisi, hiljem lisas sellele punase täpikese. "Lihtsalt jooksev poiss polnud päris õige," ütleb Andreas. Ta vaatas üle juba olemasolevad Äripäeva veebiikoonid, püüdis säilitada teiste ikoonidega ühtlast stiilijoont. "Tegin punase täpikese juurde, mis tähistab kas jalgpalli või eesmärki," selgitab noormees.

Ikooni võib Andrease sõnul kahte moodi mõista. Esimene versioon tähistab aktiivseid noori, kes tegelevad spordiga ja elavad tervislikult. Teise versiooni järgi sümboliseerib see eesmärkide püstitamist ja nende poole püüdlemist. See punane täpike sümboliseeribki eesmärki.

Noormees tegi veebiikooni, mõeldes heale kohale. "See konkurss läks ootamatult hästi. Või oli see lihtsalt puhas õnn," räägib noormees oma võidust. Hinges pesitses väike kahtlus, kas tema ikoon ikka on piisavalt hea, võrreldes teiste töödega.

Arvutidisaini ei ole Andreas õppinud. Algteadmised arvutist ja programmidest pärinevad kooli arvutitundidest. Praktilised oskused on tulnud omapead katsetamisel. "Mul on lihtsalt hea silm ja käsi," ütleb noormees.

Ta poleks arvanud, et sellest võiks võidutöö välja tulla. Käeharjutuseks on ta teinud ka logosid, kuid mitte mõne konkursi ega firma jaoks.

Varasematest töödest võib ta ette näidata isa firma kodulehe. See töö võttis kokku kolm nädalat, kaks neist kulus hoovõtmiseks.

Hobideks on noormehel kergejõustik. Enne seda tantsis ta üheksa aastat võistlustantsu. Ema sõnul iseloomustab Andreast kiire otsustusvõime, seda ka otsuses vahetada üks hobi teise vastu. "Üks päev lihtsalt tundsin, et enam ei meeldi võistlustants ja läksin üle kergejõustikku," seletab Andreas.

Suvel saab Andreasel gümnaasium läbi. "Mõttes on kas elektroonika, tehnika, ärijuhtimine või hoopis korrakaitse. Aga istuvat kontoritööd ma kindlasti teha ei taha. Tahan liikuvat tööd," selgitas Andreas, kelle sõnul näitavad eksamitulemused, mida võiks edasi õppima minna.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:53

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing