EPL: Riigi Kinnisvara tegevjuhiks saab Jaak Saarniit

07. aprill 2006, 07:17

Telgitagustes on juba paika pandud, et Riigi Kinnisvara ASi (RKAS) nõukogu kinnitab järgmisel nädalal firma uueks juhatuse esimeheks Jaak Saarniidu.

Silikaat Grupi praeguse direktori Jaak Saarniidu võimalikust firma uueks juhatuse esimeheks saamisest kirjutas Päevaleht juba paar nädalat tagasi. Nüüd kinnitas seda RKASi nõukogu liige Janno Reiljan, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Jah, Saarniit on see inimene. Kokkulepped on olemas ja tema peaks ametisse saama,' ütles Reiljan. Tema sõnul on Saarniitu soovitanud ka rahandusminister Aivar Sõerd ning ta on vajalikud kokkulepped teinud ka RKASi nõukogu esimehe Kalev Kalloga.

Saarniit on töötanud Pärnu linnapea ning Tallinna abilinnapeana, olnud EASi tehnoloogiaagentuuri nõukoja esimees ning suurettevõtjate assotsiatsiooni tegevjuht. Teda on kritiseeritud tema nõukogudeaegse parteitausta pärast, ent Reiljan hindab Saarniitu.

'Tal peaks kogemusi olema,' ütles Reiljan. 'Suurettevõtjate assotsiatsiooni juhina on ta näidanud, et oskab vastandlike huvidega ettevõtjatega läbi saada,' lisas ta.

Saarniit peaks Reiljani hinnangul lahendama RKASi praeguse juhtkonna kogemuste puudumise probleemi. 'Ükskõik kes on selle firma juht, see saab olema nagu noateral kõndimine – selles äris ristuvad suured huvid, konkursside kaotajad kaebavad.' Ilmselt saab Saarniidu esimeseks ülesandeks veel kahe juhatuse liikme leidmine oma meeskonda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing