Elektriraudtee avas diisel-mootorrongide pakkumised

Gert D. Hankewitz 07. aprill 2006, 14:41

Elektriraudtee AS avas täna diisel-mootorrongide riigihankele saabunud pakkumised, teatas firma.

Esitati kolm pakkumist - Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz, Rigas Vagonbuves Rupnika ning ühispakkumine AS Ühinenud Depood ja Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz.

Otsus pakkumiste vastavuse kohta ning võitja osas on plaanis teha nädala jooksul. Riigihanke võitja valitakse madalaima hinnapakkumise alusel.

Diisel-mootorrongide riigihange hõlmab viie kolmevagunilise ning kahe neljavagunilise diiselrongi soetamist. Kõik rongide vagunid vastavad sisustuselt ühele tasemele. Kõigis vagunites on pehme kattega reguleeritava seljatoega istmed ning kaasaegne infosüsteem. Samuti on rongides ette nähtud tualett ning jalgrattakohad.

Rongid peavad vastama Euroopa Liidu standarditele või nende puudumisel võrdväärsetele teistele standarditele ja ka Eesti raudteeinfrastruktuurist tulenevatele nõuetele.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on väljendanud soovi, et Elektriraudtee AS telliks seitse diiselmootorrongi, mis on mõeldud opereerimiseks Tallinn-Narva ning Tallinn-Tartu-Valga/Orava suundadele jäävatele liinidele. Elektriraudtee AS korraldab ka nimetatud rongide edasise remondi ning hoolduse. Rongidega liinidel reisijate teenindaja valiku teeb majandus- ja kommunikatsiooniministeerium.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing