Kohtla-Järve linnavalitsus tõrjus Falcki turvakonkursilt

Gert D. Hankewitz 07. aprill 2006, 09:01

Kohtla-Järve linnavalitsus korraldas oma peamaja turvateenuse pakkuja leidmiseks konkursi, kust otsustas kõrvale jätta Falck Ida-Eesti, kirjutab Põhjarannik.

Kohtla-Järve linnavalitsus kuulutas mõni nädal tagasi välja turvakonkursi linnavalitsuse hoonele uue turvateenuse pakkuja leidmiseks. Aastas ligikaudu pool miljonit krooni maksva turvateenuse konkursile kutsus linnavalitsus neli firmat: ASi Securitas Eesti, ASi Pristis, ASi Lilto ning turvafirma Scorpion. Parima pakkumise tegi Securitas.

Kohtla-Järve linnapea Jevgeni Solovjovi kinnitusel otsustas linnavalitsus, et seni linnavalitsuse hoonele turvateenust pakkunud ASi Falck Ida-Eesti konkursil osalema ei kutsuta. 'Selline on linnavalitsuse otsus,' ütles Solovjov Falcki eemalejätmise põhjenduseks ning lisas, et nad on piisavalt kaua koostööd teinud, et teada selle firma võimalusi ning ka seda, et nad ei suuda piisavalt head pakkumist teha.

Falck Ida-Eesti müügidirektori Arvo Saaliste arvates on nende kõrvalejätmise näol tegemist kättemaksuga kohtuasja eest, mille Kohtla-Järve linn kaotas. Nimelt vaidlustas Falck varem väljakuulutatud turvakonkursi ja riigikohus tunnistas firma ka võitjaks. 'Arvestades, et oleme turvaturu ühed liidrid, meil on olemas piisav arv turvaekipaaže ja töötajaid ning meil on ühed paremad tehnilised lahendused, ei tohiks olla põhjust, miks me ei sobi konkursil osalema,' ütles Saaliste, kelle sõnul on kättemaksu tunda juba mõnda aega.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing