Riigi Kinnisvara juhiks saab Jaak Saarniit

Gea Velthut-Sokka 10. aprill 2006, 00:00

Saarniit on variant, kes sobib nii kolme erakonna esindajatest koosnevale nõukogule kui ka ettevõtjatele. Ta ei ole ühegi erakonna liige, on töötanud Pärnu linnapeana, Tallinna abilinnapeana ning Suurettevõtjate Assotsiatsiooni tegevdirektorina.

"Ei ole halb kandidaat," ütles RKASi nõukogu esimees, keskerakondlane Kalev Kallo, kes aastal 1996 võttis üle Saarniidu koha Tallinna abilinnapeana. "Juhikogemust jätkub, tasakaalukas, sellist juhti on sinna vaja."

Saarniidule tegi ettepaneku Tiit Ottise asemel RKASi juhiks asumisele mõelda rahvaliitlane Janno Reiljan, kes tunneb meest juba ülikooli ajast. "Positiivse suhtumisega. Ma pole ta suust kunagi kellegi kohta halba sõna kuulnud," iseloomustas Reiljan.

Saarniit kinnitas reedel oma valmisolekut asuda maikuust RKASi juhtima. "Kui selleks on nõukogu poolt piisavalt usaldust, siis jah," ütles ta. "Vanus on juba selline, et on viimane võimalus uueks väljakutseks, oma energia selliseks rakendamiseks. RKAS on keeruline ettevõte."

Enda sobivuses ligi kahesaja miljoni kroonise käibega riigifirma juhi kohale on Saarniit kindel. "Mul on selline käivitaja roll varem ka olnud. Pärnu polnud näiteks sugugi lihtsas seisus, kui sinna linnapeaks läksin. Suurettevõtjate Assotsiatsiooni alustasime kahekesi. Minus on julgust teha radikaalseid reforme," rääkis ta.

Suuri muudatusi Saarniit RKASis siiski läbi viia ei plaani. Kui, siis peaks vähem tsentraliseerituks muutma juhtimisstruktuuri ning parandama klientidega suhtlemist.

Kuidas suhtub tegevjuhi lahkumisplaanidesse aga Silikaadi omanik Vello Kunman? "Eks ikka püüti kinni hoida, see käib asja juurde," tunnistas Saarniit. Kunman teatas reedel sekretäri vahendusel, et ei soovi ettevõtte juhi lahkumist kommenteerida.

Eelmisele RKASi juhile Tiit Ottisele tehtud atentaadikatse Saarniitu kõhklema ei pannud. "Niisama võib ka nurga taga kaikaga peksa saada. Pidevalt kartes pole võimalik elada," lausus ta.

Ottis, kes tunneb Saarniitu üle kümne aasta, ütles, et uus juht saab hakkama. "Ta on otsustaja ja see on juhi kohal väga tähtis, ehkki sellega võib teinekord ka alt minna," nentis ta. "Saarniit on hea valik."

Kiidusõnu jätkub ka Suurettevõtjate Assotsiatsiooni liikmel, Standardi omanikul Enn Veskimägil. "Tal on piisavalt tugevusi," lausus ta.

Avalikku konkurssi Eesti suurima kinnisvarahaldusfirma juhi kohale välja ei kuulutatud.

1952. aastal Pärnus sündinud Jaak Saarniit lõpetas Tartu Ülikooli majandusteaduskonna kaubandusökonoomika alal 1974. aastal.

1997. aastal kirjutas ajakiri Luup: "Külastades aasta algul Venemaad, tekitas Eesti Suurettevõtjate Assotsiatsiooni tegevdirektor Jaak Saarniit diplomaatide hulgas tõelise ärevuse, sest väidetavalt kohtus ta eraviisiliselt Venemaa välisministri Jevgeni Primakoviga, lisaks ka kommunisti Gennadi Zjuganovi ja liberaaldemokraadi Vladimir Žirinovskiga. Saarniit seda teadet ei kinnitanud ega lükanud ka ümber. "Olen kohtunud enamiku Venemaa poliitiliste voolude juhtidega," ütles Saarniit. Töötanud omal ajal komsomoli keskaparaadis, teab ta mitmeid Vene kolleege, kes nüüd on jõudnud Venemaal juhtivatele kohtadele."

Saarniidul ei ole osalust ega aktsiaid üheski firmas. "Olen kõige klassikalisem palgatöötaja Eesti Vabariigis," kommenteeris ta. "Tööd on olnud huvitavad ja palk üle keskmise."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing