EPL: Tallink usub, et on Silja ostukonkursi lõppvoorus

10. aprill 2006, 07:36

Silja Line"i müüki korraldava panga Societe Generale andmetel on müügikonkursi lõppvoorus vähemalt üks laevafirma. Tallinkis usutakse, et jutt käib neist.

Societe Generale"i esindaja Dan Clague keeldus ütlemast, kuhu Tallink oma pakkumisega Silja Line"i ostukonkursil jõudnud on, kirjutab Eesti Päevaleht.

'Mõned pakkumised on lauale jäänud,' ütles Clague Eesti Päevalehele. 'Nende hulgas on vähemalt ühe laevafirma ja vähemalt ühe finantsinvestori omad,' lisas ta. Varem on spekuleeritud, et algselt tehti 10–12 ostupakkumist, Clague ei soovinud öelda, kui palju neid tegelikult oli.

Tallinkis usutakse, et see üks laevafirma on just Tallink, kuna firmal on tugevam bilanss kui näiteks Viking Line"il, kes samuti Silja ostmiseks pakkumise tegi. Analüütikud peavad Viking Line"i bilanssi siiski väga tugevaks, Tallinki oma iseloomustab suur võlakoormus. Kuna huvi Silja Line’i ostukonkursi vastu on kõrge, usuvad analüütikud, et Silja Line"i ostmine või mitteostmine avaldab Tallinki aktsia hinnale olulist mõju.

Clague"i sõnul ollakse võidupakkumise valimise lõppfaasis, ostja sõelutakse välja lähiajal ning tehing sooritatakse järgmisel kuul.

Silja Line müüakse kontsernina koos kaheksa laevaga. Firma hinnaks on pakutud vähemalt pool miljardit eurot (7,8 miljardit krooni).

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing