Keskkonnaminister algatas seoses Steri kavandatava tegevusega keskkonnamõju hindamise

10. aprill 2006, 10:30

Keskkonnaminister Villu Reiljan algatas keskkonnamõju hindamise seoses radioaktiivse kiirguse abil meditsiiniseademeid töötleva ASi Steri kavandatava tegevusega, teatas ministeerium.

Seoses keskkonnamõjude hindamisega on peatatud ka ASi Steri kiirgustegevusloa muutmiseks algatatud avatud menetlus. Keskkonnamõju hindamise ja keskkonnajuhtimissüsteemi seaduse kohaselt tuleb keskkonnamõju hinnata, kui kavandatav tegevus toob eeldatavalt kaasa olulise keskkonnamõju, teatas ministeerium.

Antud juhul peab ministeerium keskkonnamõju oluliseks, kuna see võib hädaolukorras eeldatavalt seada ohtu inimese tervise ja heaolu. Kuigi hädaolukorra esinemise tõenäosus on väike, ei ole olulise keskkonnamõju esinemise risk olemasolevatel andmetel siiski selgelt välistatud. Keskkonnamõju hakatakse hindama kiiritusrajatise praegusest asukohast lähtudes, kuna ehitise asukoha valiku hindamine ei kuulu Keskkonnaministeeriumi, vaid kohaliku omavalitsuse pädevusse.

Varem on nii keskkonnaministeerium kui ka Steri juht ja omanik Jaanus Pikani väitnud, et keskkonnamõjude hindamist ei ole seoses Steriga vaja teha, kuna tegemist pole keskkonnaohtliku ettevõttega. 'Tavaline sigalagi on keskkonnaohtlikum kui meie tehas, sest seaduse järgi on sigalat ehitades vaja korraldada keskkonnamõjude hindamine, kiirgussterilisatsiooni puhul seda ette ei nähta,' ütles Jaanus Pikani poolteist kuud tagasi vastuseks küsimusele, miks pole Steri puhul keskkonnamõjusid hinnatud.

Keskkonnamõju hindamine võtab keskmiselt aega kuni 4 kuud, misjärel valmistab ministeerium ette ministri otsuse eelnõu ASi Steri kiirgustegevusloa muutmise või sellest keeldumise kohta, võttes arvesse läbiviidud keskkonnamõju hindamise tulemusi. Ministri otsuse eelnõu pannakse välja avalikkusele tutvumiseks, millest antakse täiendavalt teada peale keskkonnamõju hindamist. Keskkonnamõju hindamine on menetlus, milles avalikkusel on samuti võimalik osaleda.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing