Belkin hoiatab languse eest

Romet Kreek 11. aprill 2006, 00:00

Aktsiaturgudel ajastamine võib olla lootusetu. Kuid veel lootusetumas olukorras on need investorid, kes arvavad, et aktsiad tõusevad igavesti. Kõik, kellel on mälu, võiksid valmistuda päevaks, mil aktsiad lõpetavad tõusu, kirjutab Bloomberg. Michael Belkin, kes on Belkin Ltd president, jooksutab finantsturgude arengute prognoosimiseks oma arvutis kvantitatiivseid mudeleid. Ta on üks nendest strateegidest, kes ütleb, et see päev läheneb kiiresti.

"Aktsiaturud üle ilma otsivad põhjusi, pöördumaks langusesse." Tänasel päeval näib, et tõus jätkub. Kui 2000. aastal lasid USA, Euroopa ja Jaapani keskpangad turgudele odavat raha, siis nüüd muudetakse seda raskemini kättesaadavaks. Ta soovitab müüa aktsiaid, suurendada raha osakaalu portfellis ja isegi müüa aktsiad võlgu (lühikeseks). Kuid ta soovitab ka mõningate aktsiate ostmist. Tema ostusoovitusteks on toidukaupade tootjate H. J. Heinzi, Campbell Soupi, karastusjookide tootjate Molson Coors Brewingu ja Coca-Cola Enterprisese (CCE), toidukaupade jaemüüja Sysco, Safeway ja kosmeetikatootja Avon Productsi aktsiad.

Ka JPMorgan Chase'i strateeg Abhijit Chakrabortti ootab aasta lõpuks USA, Euroopa ja Briti aktsiaturgude üle 10% kukkumist praegustelt tasemetelt ja natuke väiksemat langust Jaapanis. Ta soovitab osta USA tubakatootja Altria Groupi, Briti õlletootja SABMilleri, Japan Tobacco, Iisraeli ravimitootja Teva Pharmaceuticali, Prantsuse ravimitootja Sanofi-Aventise, USA sidefirma AT&T ja USA naftasektorile teenuste osutaja Schlumbergeri aktsiaid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
24. November 2011, 15:54

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing