Tallinna kerkib kahe aastaga mitu hotelli

Krista Taim 11. aprill 2006, 00:00

Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu tegevjuhi Donald Visnapuu sõnul on Tallinnas kahe aasta pärast 2000 hotellikohta rohkem kui praegu. See on suur kasv. "Praegu on Tallinnas 5300 hotellituba, kahe aastapärast võiks olla ca 7000," sõnas Visnapuu.

Tema sõnul on praegune hotellitubade arv piisav küll hooajavälisel ajal, kuid suvekuudel on tubadest nappus käes. "Põhivool turiste käib meil ikka suvel ja siis on nõudlus suur ning ööbimiskohti vähe," sõnas Visnapuu.

Kahe aastaga kerkib Tallinna neli suurt ligi 200toalist hotelli ja lisaks veel väiksemaid hotelle. Ehitajad ja arendajad ei pelga, et võiks tulla tagasilööke ja kõigile hotellidele kliente ei jagu.

Ehitusfirma Rand ja Tuulberg ehitab Ahtri tänavale 185 toaga nelja tärni hotelli, mis peaks valmima tuleva aasta kevadel. Peale 370 voodikoha on seal konverentsiruum 250 inimesele, hotelli ehitusmaksumus on veidi üle 200 miljoni krooni.

Ettevõtte ühe omaniku Aivar Tuulbergi sõnul ei kavatse nad ise hotelli pidama hakata. "Krunt oli meil olemas ja idee ehitada hotell tundus hea. Oskame ehitada, aga hotellidest suurt midagi ei jaga ja kui keegi tahab opereerima hakata, siis meie oleme avatud, ja kui pakkumine sobib, müüme. Seni pole me ise tõsiselt operaatorit otsinud," sõnas Tuulberg. Mis puudutab tihenevat konkurentsi ja seda, et vaiksemal ajal ei pruugi kõigile hotellidele kliente jaguda, siis Tuulbergi sõnul on paratamatu, et keegi peab ikka kannatama.

Tornimäe kaksiktornist ühte ehitab Lemminkäinen Eesti. 114 meetri kõrgune 239 toaga hotell peaks valmima tuleva aasta kevadel. Hotellis hakkab tegutsema Swissi hotellikett, mis avab Eestis oma esimese hotelli.

Kopp on maasse löödud ja vilgas ehitamine käib ka kesklinnas Viru hotelli vastas, Postimaja kõrval. Hotellikett Nordic Hotel plaanib sinna Forumi-nimelist 270 toaga nelja tärni hotelli. Ehitusmaksumus on 238 miljonit krooni ning uksed tahetakse avada tuleva aasta suvel.

Märksa lähemad plaanid on Infortaril. Detsembris peaks valmima Tallinna reisisadamas Sadama 11a hotell Tallink Spa Ekspress, kus numbritube 290. Hotelli tuleb veel kaks suurt basseini, millest üks on ookeanivee soolasusega, kuus sauna, ilusalong, massaažikompleks ja konverentsikeskus, mis mahutab kuni 500 inimest. Hotelli spaa suurus on 2000 ruutmeetrit.

Hotelliprojekti kogumaksumuseks kujuneb ligi 450 miljonit krooni. Hotelli omanik on investeerimisfirma Infortar tütarettevõte OÜ Sunbeam. Eelkokkuleppe kohaselt hakkab hotelli opereerima ASi Tallink Grupp tütarfirma OÜ TLG Hotell.

Lisaks on töö käimas kahes vanalinnas paiknevas hotellis. Vene tänav 9, endisesse posti- ja telegraafimajja tuleb 80toaline luksuslik hotell Telegraaf, mis avatakse juba sel sügisel. Tegemist on operaatorfirma Legendijuhtimise ASi projektiga.

Suur-Karja ja Müürivahe nurgal renoveerib Aldera Invest viiekorruselist hoonet, millest peaks juba sel aastal välja kooruma eksklusiivhotell, millega hakkab opereerima tütarettevõte Aldera Hotell.

Sokos Viru hotelli müügijuhi Annely Hendriksoni sõnul pole Tallinnas karjuvat vajadust uute hotellide järele, sest tube jätkub isegi suvekuudel. Erandiks võivad olla mõned üksikud päevad, mil hotell on välja müüdud. "Tavaliselt hotellid suvel välja müüdud pole, kuigi millegipärast nii räägitakse. Suure rühma jaoks võib olla raske tube leida, aga tavaturisti jaoks on alati kohti," sõnas Hendrikson.

Mis puudutab hooajavälist aega, siis on täitumusega probleeme ja päästab vaid konverentsiturism. "Naiivne on loota, et me vaid hinnaga suudame turiste meelitada. Et talvekuudel turiste siia saada, tuleb pakkuda huvitavaid pakette ja muidugi konverentsi pidamise võimalusi," sõnas Hendrikson.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing