Tartus küpseb paljutõotav IT-lahendus

Väinu Rozental 11. aprill 2006, 00:00

Margus ja Tõnis Rolli perefirma OÜ InspirIT on Eestis ainsana arendanud internetipõhise töö organiseerimise keskkonda ehk vikit.

Meeste aasta tagasi loodud ning pidevalt täiendatud toode Partnertext võimaldab kliendil koostada veebilehekülgi, mida töögruppi kuuluvad inimesed saavad redigeerida. Tartu meeste arendatud internetiruumi tuntuim analoog on maailma suurim entsüklopeedia Wikipedia.

"Me ei vaja rohkem ruumi," räägib InspirIT juhataja Margus Roll üheksa ruutmeetri suuruses ruumis, kus on kaks lauda, mõned arvutid, serverid ja toolid ning tühi riiul.

Samas ei eita Margus Roll ambitsiooni olla Euroopas vikinduses põhitegija. "Maailmas pakutakse praegu 23 viki-keskkonda, kus professionaalseid arendajaid on neli-viis ning meie kuulume Euroopas ainsana nende hulka," on Margus Roll veendunud. "Meie lähieesmärk on kasvatada kliendibaasi ning kaugem eesmärk on müüa kunagi oma toode maha."

Täna kasutab InspirIT viki-keskkonda kümmekond organisatsiooni, mille liikmed tegutsevad üle Euroopa.

InspirIT juhataja ja ainuomanik Margus Roll on lõpetanud Tartu Ülikooli füüsikuna. Tema poeg, Partnertexti müügi eest vastutav Tõnis Roll õpib Eesti Maaülikoolis majandust.

"Kuna enamik teadlasi sõidab sageli mööda maailma ringi ning meie koostööpartnerid asuvad USAs, Rootsis ning Soomes, saavad kõik asjaosalised Partnertexti abil operatiivselt osaleda kiireloomuliste aruannete koostamisel," põhjendas ASi Vähiuuringute Tehnoloogia Arenduskeskuse juhataja Riin Ehin, miks nad kasutavad OÜ InspirIT teenust.

"Samuti on meie nõukogu koosolekute arv kahanenud miinimumini, sest kõigi üheksa nõukogu liikme jaoks on ettevõtte värsked tegevus- ning finantsaruanded jooksvalt kättesaadavad."

IT-ajakirjanik Kristjan Otsmann kasutab Eesti Ekspressi tehnoloogialisa Homme kaasautoritega suhtlemisel USA firma EditMe.com pakutavat viki-keskkonda.

Otsmanni kinnitusel kasutab ta ameeriklaste toodet, sest see on lihtne, töökindel ning kodumaisest tootest odavam. "Ma ei ole kindel, kas Tartu meeste Partnertext on jätkusuutlik ja toimib ka nelja-viie aasta pärast," põhjendab Otsmann elektronkirjas, miks ta pole valinud InspirIT toodet.

Otsmanni sõnul kasutab ta viki-keskkonda selleks, et kirja panna artiklite idee, nende kirjutamiseks vajalik info ning lõpuks ka artikkel ise, mis saab lõplikult toimetatud kuju samuti vikis.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing