PM: Merivälja tee laiendamine lükkub järgmisse aastasse

11. aprill 2006, 07:54

Tallinna linnavalitsus lükkab tänavuseks plaanitud Merivälja tee laiendamise suure tõenäosusega järgmisse aastasse.

Teedeehituse eest vastutav abilinnapea Olga Sõtnik ütles, et ootamatult kalliks kerkinud Tartu maantee laiendamise tõttu ei jätku linnal enam raha kõigi tänavu plaanitud tee-ehituste jaoks, kirjutab Postimees.

'Midagi tuleb meil ära jätta ja hetkel tundub, et just Merivälja tee on see, mis on liiga kallis ja millega me sel aastal hakkama ei saa,' nentis Sõtnik. 'Ma loodan, et teisi asju me Tartu maantee laiendamise nimel enam ohverdama ei pea.'

Kui veel aasta tagasi lootis linn Tartu maantee laienduse ära teha saja miljoni krooni eest, siis hiljuti lõppenud riigihangete tulemusel tuli 1,1kilomeetrise teelõigu uuendamise hinnaks Liivalaia ristist Masina tänava ristmikuni ligi 220 miljonit krooni.

Märtsi alguses võttis linnavolikogu vastu lisaeelarve, millest 97 miljonit krooni läks teedele ja eelkõige just Tartu maantee uuendamise tarbeks.

Linn on praeguseks korraldanud ka riigihanke Merivälja tee laiendamiseks 2+2 sõidurajaga teeks, kuid selle tulemusi pole veel avalikuks tehtud.

'Ümbrike avamisel selgus, et tulemuseks on ikka päris suur summa,' lausus kommunaalameti juhataja Ain Valdmann Merivälja tee enampakkumise kohta, ent pakutuid summasid nimetada ei soovinud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing