PM: Rahvas hindaks presidendina enim Ilvest

11. aprill 2006, 07:46

Kolm erakonda on üheks presidendikandidaadiks nimetanud Toomas Hendrik Ilvese, keda näeks tulevase presidendina 29 protsenti rahvast.

Kui Arnold Rüütlit näeks presidendina 18 protsenti elanikest, siis Keskerakonna esimehel Edgar Savisaarel on 11 protsendi toetus, selgus Emori värskest uuringust. Emor küsitles 500 inimest eelmisel nädalal enne seda, kui kõik erakonnad olid oma presidendikandidaatide nimed avalikustanud, kirjutab Postimees.

Vanusegrupiti vaadates troonib Ilves kõigis rühmades, samuti on ta suveräänne liider nii nende seas, kes teenivad kuus kuni 2000 krooni, kui ka üle 3000-kroonise sissetulekuga elanike hulgas.

Ühtemoodi on Ilvese poolt nii Tallinnas ja teistes suuremates linnades kui ka maapiirkondades elavad inimesed.

Haridustaset vaadates on Ilvesel kõige rohkem toetajaid kesk- ja kõrgharidusega inimeste hulgas. 33 protsenti alg- ja põhiharidusega inimestest toetab seevastu Rüütlit.

Emori sotsioloogi Jaanika Hämmali sõnul pole Ilvese edus midagi üllatavat, sest rahvas on teda kõrgelt hinnanud ka varasemates uuringutes, mis pole küll olnud otseselt seotud presidendivalimistega.

Muulaste seas näitab küsitlus aga sootuks teist pilti: 26 protsenti neist toetab Rüütlit, 25 protsenti Savisaart ja Ilvest vaid 5 protsenti. Seevastu on Ilvesel ülekaal eestlaste seas: koguni 40 protsenti toetab just teda presidendina, 14 protsenti näeks hea meelega Rüütli jätkamist ja vaid 4 protsenti toetab presidendina Savisaart.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing