Savisaar: Eesti ja Venemaa vajavad valitsuste vahelist raudteetranspordialase koostöö kokkulepet

11. aprill 2006, 17:04

Eesti ja Venemaa vajavad majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaare sõnul valitsuste vahelist raudteetranspordialase koostöö kokkulepet.

Täna avatud aktsiaseltsi Vene Raudteed presidendi Vladimir Jakuniniga kohtunud majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar ütles, et hoolimata raudteealaste kokkulepete aegumisest Eesti ja Venemaa vahel sujub koostöö meie riikide vahel hästi, teatas ministeerium.

Ministeeriumis toimunud kohtumisel olid muuhulgas kõne all Eesti-Vene raudteealased lepingud, eravagunite kasutamine Vene raudteede infrastruktuuril ning transiidialane koostöö. 'Meie vahel kehtivad raudteealased lepingud on aegunud ja seoses sellega teeb Eesti pool ettepaneku sõlmida valitsuste vaheline raudteetranspordialase koostöö kokkulepe ja selle lahutamatu lisana raudteeotseühenduse piirilepe,' ütles Savisaar. Samas kinnitas ta, et raudteealane koostöö Vene poolega laabub tõrgeteta.

Seitsme-kaheksa aasta eest seoses 1990. aastate algul sõlmitud ajutiste raudteelepete vananemisega valminud lepingute uued projektid küll kooskõlastati mõlemapoolselt, kuid jäid paraku seisma. Nüüdseks on ka need projektid aegunud, kuna mõlema osapoole raudtee siseriiklikus seadusandluses, juhtimisstruktuuris ja rahvusvahelises töökorralduses on toimunud olulised muutused. Sellega seoses tegigi Eesti pool ettepaneku moodustada ühiskomisjon uue, valitsustevahelise raudteetranspordialase koostöö kokkuleppe ettevalmistamiseks.

Kohtumisel osalesid veel kantsler Marika Priske, teede- ja raudteeosakonna juhataja Ain Tatter ning ministri nõunikud Oleg Harlamov ja Heido Vitsur.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing