EASi juhiks saab Viljar Jaamu

Gea Velthut-Sokka 12. aprill 2006, 00:00

Jaamu asus EASi juhatuse liikmena tööle 26. märtsil ning esimeheks valisid ta teised kaks juhatuse liiget Alar Kolk ja Ülari Alamets.

Jaamu sõnul on esimeste organisatsioonis oldud nädalate jooksul muljed olnud positiivsed.

"Tegu on töötava organisatsiooniga, kus on palju teotahtelisi ja professionaalseid inimesi," kommenteeris Jaamu eile. "Otseseid plaaniväliseid muudatusi organisatsioonis pole vaja teha. Muudatused tulenevad sellest, et finantsmahud kasvavad järgmisel tegutsemisperioodil kordades."

Kõik olulisemad otsused tehakse Jaamu sõnul juhatuses koos. "Mulle meeldib tiimitöö," kinnitas ta.

EASi nõukogu esimehe Olev Raju sõnul oli nõukogu jaoks Jaamu valimisel tähtis tema pikaajaline kogemus rahvusvahelises ettevõtluses ning tugev akadeemiline taust.

Kogemustega, operatiivne, varem rasketel aegadel rasketes firmades töötanud, loetles Raju. "Ega see kerge töökoht ei ole, kerge ei saa Jaamul olema. Sama töötajate arvuga tootmisettevõtet on lihtsam juhtida," ütles ta.

Jaamu (38) töötas aastatel 1996-2004 Tallink Grupis, viimati turundusdirektorina. Aastatel 1997-2001 oli ta turismifirmade liidu asepresident.

Ärihuvid Tallinkis ja 2004. aastal soetatud Peoleo hotellis jäävad Jaamule tema sõnul investeeringutena alles.

Seni EASi juhatuse esimehe kohusetäitjana töötanud Alar Kolk teatas reedel nõukogule, et soovib organisatsioonist lahkuda ning esitas eile ka ametliku lahkumisavalduse.

"Olen EASis olnud kokku seitse aastat, lähikuul lõpeb minu nelja-aastane juhatuse liikme leping. Seda pikendada ma ei soovinud, kuigi nõukogu esimees mulle sellekohase pakkumise tegi ja läbirääkimisi pidas," kommenteeris Kolk.

"Mulle on tehtud mitmeid huvitavaid tööpakkumisi nii era- kui ka avalikus sektoris, lõplikku valikut ma veel teinud ei ole. Samuti vajab enam tähelepanu doktoriõpe Helsinki Tehnoloogiaülikoolis - tahan sellega ka ühele poole saada," lisas ta.

EASi nõukogu esimehe Olev Raju sõnul tuli juhatuse liikme Alar Kolgi lahkumine ebameeldiva üllatusena.

"Alles rääkisime lepingu pikendamisest ja palgast, ning siis reedel ta helistas ja ütles, et lahkub," kurtis Raju. "Eks me peame jälle uut juhatuse liiget otsima. Peame natuke vahet, kohe ei jaksa."

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing