Parex Banka valib börsile mineku korraldajaid

Annika Matson 12. aprill 2006, 00:00

Läti leht Dienas Bizness kirjutas, et Läti varade poolest suuruselt kolmas laenuandja Parex Banka on välja valinud neli panka, mis aitavad firma börsile viia.

Deutsche Bank, HSBC Holdings, JPMorgan Chase, Credit Suisse Group ja audiitorfirma KPMG International konkureerivad IPO korraldamise nimel, teatas pank. Panga andmetel võib valikuprotsess kesta kogu teise kvartali.

Parex on suurim pank Balti riikides, mille omanikuks ei ole veel mõni suur lääne pank.

Sarnaselt Tallinkiga on ka Parex juba korraldanud suunatud emissioone välismaistele investeerimisfondidele.

Teiste seas on Parexi aktsionärid praegu East Capital, Amber Trust, Danske Capital ja Firebird Funds.

Tallinki IPO korraldaja Suprema ettevõtete rahastamise osakonna juht Henrik Igasta on öelnud, et just varasemate aktsionäride müügisoov mõjus pärast IPO korraldamist Tallinki aktsia hinnale negatiivselt.

Parexil on pangandus- ja varahaldusüksused Lätis, Leedus ja Eestis ning lisaks pakutakse teenuseid ka firmadele ja rikastele eraisikutele Venemaalt ning teistest endise Nõukogude Liidu riikidest.

Eelmisel aastal teenis Lätis pankadest suurima tulu Hansabanka, mille kasum oli 40,6 mln latti. Järgnesid SEB Unibanka, mille kasum oli 33,8 mln latti ning Parex Bank 25,6 mln latise kasumiga. Läti pankade mullune kasum kasvas peaaegu 70%, 200 mln latini (4,5 miljardit krooni).

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing