Suurejooneline ehitusmess Tallinnas

Siim Sultson 12. aprill 2006, 00:00

3.-8. aprillini toimus Tallinnas Pirital Eesti Näituste paviljonides kümnes ehitusmess. Osales 326 firmat üheksast riigist, külastajaid oli üle 40 tuhande.

"Sel aastal oli kasutusel oluliselt rohkem ekspositsioonipinda. Esmakordselt avati seekord ka kaks uut lisatelki," sõnab Eesti Näitused ASi arengudirektor Siimu Loogma.

Paralleelselt ehitusmessiga toimus ka 8. rahvusvaheline energiamajanduse-, automaatika-, info- ja telekommunikatsioonisüsteemide mess "Enerex 2006", kus osales 29 firmat Eestist ja mujalt.

Vastavalt traditsioonilisele messivormile toimusid seegi kord messil ka koolitused, millest kaks suuremat olid Ehituskeskuse korraldatud "Hoonete energiatõhusus" 6. aprillil ja Eesti Soojuspumpade Liidu korraldatud seminar "Soojuspumpade osa keskkonnasäästlikus energeetikas" 7. aprillil.

Käesoleval ehitusmessil oli uudisena eksponeeritud ka senisest suuremal hulgal mitmesuguseid kraanasid ja rasketehnikat. Loogma sõnul lisanduvad ka mitmed uudsemad ökoehituslahendused.

Loogma loodab messi paisumist edaspidigi: "Esiteks broneeriti juba jooksva messi ajal aktiivselt pinda järgmiseks aastaks ja teiseks ei paista ehitusbuum majandusnäitajaid vaadates veel raugevat."

Paralleelselt Tallinnas toimunud ehitusmessiga sai ka põhjanaabrite juures kodu- ja aiandusalaseid uuendusi uudistada.

7.-9. aprillil oli Helsingi Messikeskuses avatud ehitus- ja aiandusmess "Oma Koti 06. Oma Mökki 06. Oma Piha 06". Messi külastas 47 400 külastajat ja eksponente oli väljas 475.

Eelmise aasta samateemalise messiga võrreldes jäi seekordne tagasihoidlikumaks, kuuest näitusesaalist avati vaid neli.

Messi põhirõhk tundus olevat aiandustemaatikal, mis Tallinnas küll pea üldse kajastamist ei leidnud.

Mitmesuguste paadisildade, moodul-suvilakomplektide, saunade, punutiste ja aiamööbli kõrval eksponeeriti üsna hulgaliselt päikseküttel põhinevaid küttesüsteeme ja veepumplaid.

Suuresti pandi rõhku ka ehitusmasinatele, ent hoolimata kirjust sortimendist jäi väljapanek rasketehnika osas Tallinnale alla. Eksponeeritud väikeekskavaatorite kõrval köitis tähelepanu teedeehituses vajaliku uuendusena tunduv kõnniteekive ruutmeetri kaupa paigaldav masin.

Ökologilise poole pealt mõjus uudsena puuvillast valmistatud soojustusmaterjal.

Traditsioonilise kirvega puude lõhkumise asemele pakkus kaks eksponenti erilist vardal põhinevat lõhkumisseadeldist, mis pidavat vältima nii tavalist jalgade vigastamist.

Üldjoontes Helsingi messil pakutav ekspositsioon sisaldas põhiliselt sama ehitustoodangut nagu Tallinna ehitusmessilgi näha võis, või siis selle teisendeid.

Seekord ületas Tallinna ehitusmess Helsingi oma mahult ja eksponentide rohkuselt.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing