ÄL: Arco Vara omanikud ehitavad uut laevafirmat

12. aprill 2006, 07:43

Arco Vara omanikud Arti Arakas ja Richard Tomingas plaanivad veel laevu soetada.

Eelmisel aastal asutatud Euro Shipping ostis Silja Line"i tütarfirmalt SeaWind Line laeva Star Wind, mis nimetati ümber Vironiaks. Laev sõidab praegu Saaremaa Laevakompanii (SLK) tütarfirma käsutuses Kotka-Sillamäe liini. Vironia ei jää aga firma viimaseks ostuks, kirjutab Ärileht.

'Võimalik,' vastas Arakas küsimusele, kas on kavas veel välja rentimiseks laevu osta, lisades, et täpsematest plaanidest on vara rääkida. 'Firma on alles alustanud.'

Tomingas lisas siiski, et paar potentsiaalset investeeringuobjekti on firmal hetkel olemas. Arakase sõnul sõltub Euro Shippingu edasine areng turunõudlusest, kuna laevaomaniku huvi on pikaajaline partnerlus. 'Oluline on, et Eesti operaatoritel oleks tahtmist ja ambitsiooni kasvada, nagu see on viimastel aastatel toimunud. Euro Shippingu kaugematest plaanidest on täna veel vara rääkida.'

SLK juhatuse esimees Tõnis Rihvk ütles, et Eesti vetes sõitvate laevade järele on kogu maailmas suur nõudlus. Selle tingivad suuresti asjaolud, et laevad on ehitatud ning kohandatud rasketele tingimustele vastavateks, olgu need siis jääolud või keeruline navigatsioon tingituna veetasemest või laevakanali kitsusest.

'Vana kala' laevandusäris, Tallinki nõukogu esimees Toivo Ninnas ütles, et Euro Shippingu äriidee võib olla laeva ostmine ja välja rentimine eeldusel, et rentnik selle mingil hetkel välja ostab. 'On firmasid, kes tegelevadki laevade ostu ja müügiga. Õigel ajal osta ja müüa – see ongi nende tuluallikas,' ütles Ninnas.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing