Balti Laevaremonditehas sai loa 50 Ukraina keevitaja palkamiseks

12. aprill 2006, 15:41

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium andis Balti Laevaremonditehasele loa 50 võõrtöölise palkamiseks.

'Me tegime palju tööd, et leida seda tööjõudu Eestist ja vähendada sissetoodava tööjõu vajadust. Kuid keevitajate puudus on tõepoolest nii suur, et me seisame valiku ees, kas lõpetada laevaehitus või lubada laevaehituseks vajalikud keevitajad sisse,' kommenteeris majandus- ja kommunikatsiooniministri nõunik Heido Vitsur.

'Samas peab arvestama, et kõik need, kes on taotlenud või on andnud nõusoleku tulla, ei pruugi Eestisse kohale tulla. Tavaliselt värbavad osa sellest tööjõust enne siiajõudmist endale Lääne-Euroopa laevaehitusfirmad, kus on tunduvalt kõrgem palgatase,' lisas Vitsur.

Balti Laevaremonditehas taotles majandusministeeriumilt luba 100 Ukraina keevitaja palkamiseks juba eelmise aasta augustis.

'See on meile tohutuid probleeme tekitanud,' rääkis Balti Laevaremonditehase personalidirektor Heinart Puhkim paar nädalat tagasi Äripäevale ja lisas: 'Tellimused on olemas ja lepingud sõlmitud, aga ei ole vastavaid mehi saanud Eestisse kutsuda.' Seetõttu on paar merepraamide ehituse tellimust suunatud Klaipeda tehasesse.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing