Dmitri Jegorov: eriti palju aega kaalumiseks ei olnud

12. aprill 2006, 17:14

Peadne Maksu- ja tolliameti asedirektor Dmitri Jegorov tunnistas, et kaalumiseks aega ei jäänud, kuid kolleegid julgustasid pakkumist vastu võtma.

<B>Miks otsustasite vastu võtta maksu- ja tolliameti asedirektori koha?</B>

Olen töötanud maksude osakonna juhataja kohal üle kahe aasta. Oma tööd teen ma nii, et pean olema alati kursis haakuvate valdkondade tegemiste ja arengutega, ja saan neid toetada. Seega olen kursis, mis on laiemalt võttes Maksu- ja tolliameti teenindussamba tugevused, nõrkused ja väljakutsed. Kuigi ettepanek tuli nii, et eriti palju aega kaalumiseks ei olnud, tundsin paljude kolleegide toetust ja olin valmis edasi liikuma.

<B>Millistes juhtimisküsimustes soovite jätkata oma eelkäija Avo Rõõmussaare kurssi?</B>

Väga mitmed olulised projektid on hetkel pooleli. Lisaks on kavandatud ja kavandamisel uued algatused. Mul on hea meel, et minu nägemus Maksu- ja tolliametist kui teenindusorganisatsioonist ühtib suures osas Avo Rõõmussaare nägemusega. See tähendab, et muutus juhtkonnas ei tohiks käivaid tööprotsesse häirida. See on oluline aspekt, eriti kui arvestada, et ligi 3/4 organisatsiooni arendusprojektidest on seotud teenindusega või on teenindusega seotud osakondade vedada.

<B>Milliseid uuendusi kavatsete asedirektoriks saades teha?</B>

Kursimuutust ei plaani. Organisatsioon lähtub oma arengu planeerimisel pikaajalisest strateegiast ja praegu on meil alles teine nelja-aastase plaani aasta. Väljakutsed olid kavandatud juba varem, näiteks uus tollideklaratsioonide töötlemise infosüsteem, üleminek eurole, täpse maksuarvestuse tõhustamine jne, ning minu ülesandeks jääb kindlustada, et teeninduslike eesmärkide saavutamisega ei tekiks probleeme.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing