EPL: Tallinn lõpetab sundüürnikele korterite müümise suveks

12. aprill 2006, 08:20

Tallinna juhtkond seadis eesmärgiks viia üksikute korterite sundüürnikele erastamise lõpule jaanipäevaks, et seejärel pöörata põhitähelepanu ühiselamutele.

Märtsi alguse seisuga oli Tallinnas korterijärjekorras 2013 sundüürnikku, kirjutab Eesti Päevaleht.

Enne suve on abilinnapea Taavi Aasa sõnul kavas otsustuskorras müüa veel veidi üle saja korteri. 'Ülejäänud sundüürnike probleemi lahenduseks on munitsipaalelamuehitus,' ütles Aas.

Tänavu valmib Lasnamäel Hooldekodu teel neli munitsipaalmaja 224 korteriga. Samuti alustatakse avaliku ja erasektori koostöös Saviliiva elamurajooni ehitust, kuhu on korteri üürimiseks sundüürnikul eesõigus.

Kõige enam sundüürnikke on jätkuvalt kesklinnas, kus linnaosavalitsuse vanema asetäitja Jüri Lumpi sõnul oli eluaseme järjekorras märtsi alguse seisuga 883 sundüürnikku. 66 peret ootab uut elamispinda koguni 1994. aastast. 'Linn on viimasel ajal ehitanud 1–2toalisi kortereid, suuremate perede puhul peaks küsima mitut pinda ja see on komplitseeritud,' selgitas Lump.

Sundüürnikud, kes 1994. aastast alates on käinud korterit järjekindlalt küsimas, on Lumpi sõnul pinna ka saanud. Nimekirjas olijate puhul on tema sõnul tegemist erinõudmiste või suurte nõudmistega.

Praegu Hooldekodu teele munitsipaalmajadesse pakutavate üürikorterite jagamisel tahab linnaosa eelistada just kaua järjekorras olnuid. Kortereid, mida oleks võimalik hiljem otsustuskorras erastamishinnaga osta, on Lumpi kinnitusel üksikuid.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing