PM: Eesti Energia huvitub Narva Elektrivõrgust

12. aprill 2006, 08:02

Narva elektrivõrgud on ligi 300 miljoni krooni eest müügis, selle kosilaste seas on teiste hulgas ka kohalik elektrihiid Eesti Energia.

Mitmed kohalikud energeetikaga seotud inimesed kinnitasid Postimehele, et Narva Elektrivõrk – üks kahest Eesti Energiast sõltumatust suuremast elektrivõrgust – on müügis.

Võimaliku hinnana on kõlanud ligi 300 miljoni kroonine summa ehk suurusjärk 500 eurot ühe elektrivõrgu kliendi kohta, mis on olnud ka Euroopa elektrivõrkude ostu-müügitehingute hinnaks. Võimalike ostjatena on enam kõlanud Eesti Energia ja Venemaa Ühendatud Energiasüsteemide nimi, kirjutab Postimees.

Narva Elektrivõrkude 66 protsendi aktsiate omaniku Ampera Holdingu esindaja Lembit Tampere ei soostunud eile seda teemat kommenteerima, katkestades küsimuse peale telefoniühenduse.

Narva Elektrivõrkudest kolmandikku kontrolliva Sthenos Grupi omanikud Raivo Vare ja Rein Koov pidasid ettevõtte 300 miljoni kroonist väärtust igati mõistlikuks.

'Arvestades uudiseid K-Arvutisalongi ja Schlössle omanikuvahetusest, on ilmselt kõik Eestis müügis,' märkis Koov. 'Eks ka meil ole huvilisi olnud, kuid millestki konkreetsest pole veel põhjust rääkida.'

Vare sõnul ei ole elektrivõrkude ostu-müügitehingu võimalikeks eestvedajateks elektrivõrkude omanikud, viidates pigem Eesti Energia ostusoovidele.

'Kui midagi on Eestis elektrienergiaturul müügis, siis me ka analüüsime seda võimalust,' kommenteeris Eesti Energia juhatuse esimees Sandor Liive. 'Meil on info, et Narva elektrivõrgud on müügis ja me kaalume seda tehingut.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing