Rahandusminister: politseinike ja piirivalvurite palgad peavad tõusma

12. aprill 2006, 10:21

Eile arutas rahandusminister, kuidas tõsta politseinike ja piirivalveametnike palku ning vähendada kasutult seisvast kinnisvarast tekkivaid kulutusi.

Rahandusminister Aivar Sõerd kohtus eile pärastlõunal politseiameti peadirektori Raivo Aegi ja piirivalveameti juhi Ronald Peetsiga. Kohtumistel arutati ametite tänaseid prioriteete ja vajadusi riigieelarve koostamise kontekstis, teatas rahandusministeerium.

Sõerdi sõnul olukord on nii mõneski mõttes murelikuks tegev. ?Kui me tahame tagada Eesti riigi sisemise julgeoleku ja valmisoleku hädaolukordadeks, siis tuleb sisejulgeolekusse panustada,? kommenteeris Sõerd pressiteate vahendusel.

?On selge, et palgad selles valdkonnas peavad tõusma: ei saa lubada, et madala palga tõttu lahkuvad julgeolekuorganisatsioonidest pikaajalise ja väärtusliku kogemusega inimesed, eriti arvestades, et iga uue politseiametniku koolitamine maksab riigile 160 000 krooni aastas,? lisas Sõerd.

Nii politsei- kui piirivalveameti juhid tõid kohtumisel rahandusministriga peamise kitsaskohana välja palga- ja personaliprobleemid. Tänavu on politseist madala palga tõttu lahkunud 50 inimest, eelmisel aasta jooksul kokku 131 politseinikku. Piirivalvest on esimeses kvartalis lahkunud 60 inimest.

Sisejulgeolekut korraldavate ametite tegevuskulud on juba aastaid püsinud samal tasemel. Lahendust ootavad kasutult seisva ja ainult kulusid tekitava kinnisvaraga seotud küsimused. Pikemas perspektiivis on vaja teha investeeringuid.

2007. aasta eelarve prioriteetideks on sisejulgeolek, inimese areng ja heaolu kasv ning kohalike omavalitsuste tugevdamine. Ettevalmistused eelarve koostamiseks on rahandusministeeriumis juba alanud.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing