Turismisektor läks müügiks

Romet Kreek 13. aprill 2006, 00:00

Sakslased müüsid teist päeva järjest turismiga seotud ettevõtete aktsiaid. Üheks müügiargumendiks on tõusnud naftahind ja teiseks USA võimalik sissetung Iraani. Viimane võib tuua kaasa kasvava terroriohu ja reisijate eelistuse ringirändamise asemel kodus püsida.

Euroopa suurima reisikorraldaja TUI aktsia hind langes eile kella 17ks ühe protsendi, 15,86 eurole. Aktsia on madalalt hinnatud - viimase nelja kvartali põhjal on aktsia hinna/kasumi suhteks vaid 10,3. Aastaga on aktsia hind langenud 12,5 protsenti.

Lufthansa aktsia hind langes 0,7 protsenti, 14,23 eurole. See aktsia on aastaga tõusnud 33 protsenti. Lufthansa aktsia hinna/kasumi suhe oli 14,4 ja prognoositud kasumite alusel 14,9.

Fraporti aktsia hind langes 3,7 protsenti, 56,78 eurole. Saksamaa lennujaamu, sealhulgas Frankfurdi oma, aga ka Lima ja Türgi Antalya lennujaama opereeriva ettevõtte aktsia hind on aastaga tõusnud 86 protsenti. Aktsia hinna ja kasumi suhtarv on 32,1 ja prognoositud kasumi põhjal 29. Selle aktsia langusel võib olla ka spetsiifilisem põhjus - nimelt avaldatav lennureisijate arv märtsis. "Fraporti aktsia hind võib langeda spekulatsiooni tõttu, et märtsi lennureisijate number võib tulla prognoositust hullem," ütles Equineti analüütik Jochen Rothenbacher Bloombergile.

Ootan, et kuigi aktsiad võivad olla atraktiivselt hinnatud ja Saksa aktsiaturg pakkuda head perspektiivi, ei tasuks võib-olla veel neid aktsiad ostma tõtata. Samas pakuvad just ärapõlatud sektorite aktsiad häid ostukohti, kuid ma ei usu, et need aktsiad oleks piisavalt põlatud.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing