Vene raudteejuht: riikidevaheline koostöö on möödapääsmatu

Martin Hanson 13. aprill 2006, 00:00

"Oleme määratud koostööd tegema," ütles Jakunin ning lisas, et istungjärgul lõpetati edukalt kolm aastat väldanud kõnelused, et lahendada probleemid seoses Eesti-Vene raudteealaste lepingutega, eravagunite kasutamisega Vene raudteede infrastruktuuril ning transiidialase koostööga.

Jakunin lisas veel, te probleemid riikide vahel leidsid lahenduse. "Kuid viimase kahe aasta suhete atmosfäär meenutab hästi tuntud vene vanasõna, et ühise soovi korral on 1000 võimalust, selle puudumisel 1000 läbikukkumist."

"See, et me saame küsimusi arutada minister Savisaarega ja ka peaminister Andrus Ansipiga, tõendab nõukogu autoriteetsust," lausus Jakunin ning lisas, et kohtumine Savisaarega koosnes kahest osast, ühes arutati koostööd raudteel ja Eesti Raudtee perspektiivi, teises osas Tapa projekti, transiiti ja Sillamäe küsimusi.

Majandusminister Edgar Savisaar rõhutas, et kahe erineva laiusega raudteevõrgustiku koostalituse arendamine on oluline raudtee konkurentsivõime tõstmiseks tervikuna. Kolm päeva kestnud istungjärgul kinnitati muu hulgas ühtne vagunitariif üheks aastaks.

"Täna, Euroopa Liidu liikmesmaana tunnetab Eesti eriliselt raudteede koostalituse tähtsust nii Euroopa Liidu raudteevõrgustiku arendamisel kui ka kahe raudteesüsteemi, 1435 mm ja 1520 mm laiusega raudteevõrgustiku omavahelise koostalituse arendamisel raudteede konkurentsivõime tõstmiseks tervikuna," märkis minister Savisaar Olümpia konverentsikeskuses peetud avakõnes.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing