EPL: Novatours katkestas kõik reisid Horvaatiasse

13. aprill 2006, 07:25

Reisijate vähese huvi tõttu tühistas Novatours kõik oma Horvaatia-reisid, mida oli kavas korraldada kogu suve kord nädalas.

Põhjus peitub ilmselt reisipaketi kõrges hinnas, mis võrreldes möödunud suvega on kerkinud 15–20%. 'Sealsed hotellid tõstsid 20–30% hindu ja ka meie hinnad tõusid,' selgitas Novatoursi juhatuse esimees Raimondas Ušeckas. See on aga omakorda tingitud ohtrast turistidevoolust – Horvaatia on saanud popiks inglaste, prantslaste, itaallaste jt seas, kirjutab Eesti Päevaleht.

Mõnevõrra kergitas reisi hinda ka lennuteenuse sisseost – eelmisel aastal kasutas Novatours Lithuanian Airi, sel aastal plaanis ta tellida tšarterreisi Estonian Airilt, mille hind olnuks kõrgem.

Keskmiselt küsis Novatours selle hooaja reisipaketi eest 8400 krooni eelmise aasta 7000 krooni asemel.

Novatoursi juht möönab, et üheks põhjuseks võib olla ka Estonian Airi uue liini Tallinn-Dubrovnik avamine, ehkki reisisihtkohad ei kattunuks. Novatours korraldas reise Krki saare kuurortidesse.

Reisi broneerinud inimestele pakub firma võimalust saada raha tagasi või vahetada reis teise sihtkoha vastu.

Estonian Airi esimene lend Dubrovnikusse väljub 19. aprillil ning ettevõtte asepresidendi Mart Relve sõnul pole hetkel huvi vähesuse tõttu küll põhjust kurta.

Embach Tours kavatseb sel hooajal korraldada Horvaatiasse Dubrovniku Rivierale kuus või seitse reisi. 'Müüme hoogsalt,' kommenteeris reisikonsultant Ervin Ahti Org. Septembrikuu reisid on Embachis praktiliselt välja müüdud, enim kohti on kesksuvisele reisile.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing