Ühendatud Kapital vähendas aktsiakapitali ligi 7 korda

13. aprill 2006, 11:43

AS Ühendatud Kapital aktsionärid otsustasid vähendada aktsiakapitali ligi 190 miljoni krooni võrra. Uueks aktsiakapitali suuruseks on 32,4 miljonit krooni.

AS Ühendatud Kapital juhatuse liige Paavo Truu selgitusel loetakse ettevõtluses heaks teatud kapitali struktuur ehk omakapitali ja laenatud vahendite suhe. „Tavaliselt loetakse normaalseks laenukapitali osakaaluks 50 kuni 70protsenti kogukapitalist. AS Ühendatud Kapitalis on eelmise aasta lõpu seisuga varade maht 565 miljonit krooni ja omakapitali sellest 494 miljonit krooni, see tähendab ainult 13protsenti on laenukapitali arvelt finantseeritud,” selgitas AS Ühendatud Kapital juhatuse liige Paavo Truu ja lisas, et selline suhe ei vasta üldtunnustatud põhimõtetele ja vähendab investeeritud kapitali efektiivsust.

Ühendatud Kapital võlausaldajad saavad esitada oma nõudeid kahe kuu jooksul kuni 10. juunini.

AS Ühendatud Kapital on 1998. aastal asutatud Eesti ettevõte, mille põhiliseks tegevusalaks on investeerimistegevus, lühi- ja pikaajaliste finantsinvesteeringute haldamine ja konsultatsiooniteenused. Ettevõte omab osalusi Sikupilli Keskuse OÜs, Rocca-Al-Mare Tivoli AS, OÜ Reval Auto Tallinn, AS Reval Auto jm

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing