Meelelahutusturu uustulnuk käib tunni ajaga läbi kogu Eesti mineviku

Koit Brinkmann 17. aprill 2006, 00:00

Kas te sooviksite olla tunnistajaks muistse paganliku riituse juures, näha oma silmaga Taani lipu langemist taevast, kohtuda palgest palgesse Peeter I ja Karl XII-ga, kuulata oma kõrvaga II maailmasõja lahingute mürinat ja kommunistlike kongresside aplausitorme ning saada teada, mis tähendas läbi elada maailma võimsaima totalitaarse režiimi kokkuvarisemist?

Kõike seda on võimalik oma silmaga näha sellel suvel Tallinna Linnahalli katusel ja sisemuses. Natuke rohkem kui tunni aja jooksul teevad vaatajad rännaku läbi aja, saades kiire ülevaate Eestist ning selle asukaist. Liigutakse ühest mängupaigast teise, kus kohtutakse erinevate ajastute, paikade, sündmuste ja ajalooliste isikutega. Vaatajat saadab läbi etenduse seitsme meetri kõrgune Kalevipoeg.

"Etendus ei ole väga tõsine, on selline fun'i alatooniga," räägib E.M.Managementi turundusjuht Katrin Putting. E.M.Managementi jaoks on see esimene projekt, eelarvega 4,5 miljonit krooni. Tallinn toetas projekti 250 000 krooniga, lisab ta.

Puttingu sõnul on nad arvestanud, et projekti õnnestumiseks peab iga päev toimuval viiel etendusel olema kokku vähemalt 430 külastajat. "Vaadates, kui palju turiste suvel Eestit külastab, kaasa arvatud kruiisilaevadega, pole see number sugugi suur," on ta veendunud projekti edukuses. Samuti oodatekse kõiki Eesti inimesi.

Näitus-vaatemängu stsenarist on Lauri Vahtre, lavastaja Raivo Trass ning kunstnik Toomas Hõrak.

Vaatajad saavad kaasa näitemängu kava, mis sisaldab põhjalikumat teavet Eesti ajaloosündmuste ja hetkeolukorra kohta ning on teejuhiks kiirkursusel. Veel saab teada puhkamisvõimalustest Eestis ning ülevaate paikadest, mida tasub külastada. Kava on soome, inglise, saksa, vene ja eesti keeles.

E.M.Managementi juhatuse esimees Sven Vaikmäe on ühtlasi eramajade ehitusfirmas Antemare projektijuht. Tema sõnul on nad turgu uurinud: "Oleme ainsad, kes sellise projektiga turule on tulnud." Kindlasti on risk olemas, esimesest aastast sõltub, kas ja kuidas järgmisel aastal jätkame, räägib Vaikmäe.

Muusikalifirma Smithbridge Production produtsent Tarvo Krall arvab, et nemad ei oleks julenud sellist projekti ette võtta. "See on ikkagi eelkõige kruiisilaevaturistile suunatud projekt, võetud on suur risk, aga jõudu neile," lausub Krall. Loodetavasti ei ole tegemist üheööliblikatega, kes palga maksmise ajaks ära kaovad, lisab ta.

Puttingu sõnul on etenduses osalemine koolinoortele hea suvine rahateenimise ning näitlejakogemuse omandamise võimalus. Kokku saab tööd ligi 300 õpilast, korraga on etenduses osalejaid 85. "Palka maksame 25 krooni tunnis, kätte," lisas Putting, kelle sõnul proovid Linnahallis juba käivad.

Piletid hakatakse müüma mais. Pilet maksab 200 krooni, lastele 100 krooni ning grupipilet on 156 krooni.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    24. November 2011, 15:54
    Otsi:

    Ava täpsem otsing