Reformierakond pöördub Harju tänava kruntide teemal Riigikontrolöri poole

17. aprill 2006, 15:48

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon kaalub Harju tänava kruntide ostu teemal pöördumist Riigikontrolöri poole.

Fraktsiooni juhi Keit Pentuse sõnul ei ole tänane kohtuotsus väga suur üllatus - ühe konkreetse inimese huvide rikkumist kahtlase kinnisvaraskeemi teostamise läbi on kindlasti väga raske tõestada.

Ta lisas, et kuigi antud tehingut tõenäoliselt enam peatada ei õnnestu ning Tallinna linnas ainuvõimu teostav Keskerakond on oma skeemi ellu viinud, oleks tulevikus selliste maksumaksja raha laristavate tehingute ärahoidmiseks vaja erapooletutut hinnangut.

'Harju tänava afääri puhul sõnaühend - juriidiliselt on kõik korrektne - selle afääri olemust ei muuda. Mina näen siin pigem kohta, kus Riigikontrolör peaks sekkuma ja andma kogu skeemile oma hinnangu, sest hämamist ja maksumaksja raha ülbet laristamist on selle juhtumi puhul ikka väga palju olnud,' ütles Pentus.

Tallinna linnavalitsus ja linnavolikogu Keskerakonna fraktsioon soovivad osta Harju tänaval veidi üle 2000 ruutmeetri maad 150 miljoni krooni eest, kuigi otsust on teravalt kritiseerinud nii volikogu opositsioon kui ka ajakirjandus.


Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing