SEB Eesti Ühispank algatas laenuintressi fikseerimise ralli (täiend.)

17. aprill 2006, 11:49

SEB Eesti Ühispank pakub väiksema lepingutasuga Kodulaenude fikseerimist

SEB Eesti Ühispank hakkas täna pakkuma klientidele võimalust fikseerida oma Kodulaen olenemata laenujäägist 500 kroonise teenustasuga. Tavapäraselt on Kodulaenu intressi fikseerimise teenustasu kuni 1% Kodulaenu jäägist.

SEB Eesti Ühispank soovitab kaaluda laenuintressi fikseerimise võimalust kõigil klientidel, kes on võtnud pikaajalised laenud muutuva intressimääraga, mis on seotud 6 kuu EURIBOR-i või panga baasintressiga, selgitas jaepanganduse divisjoni asedirektor Riho Unt.

'Soovime pakkuda oma laenuklientidele suuremat kindlust ja turvalisust olukorras, kus prognoositav majandusolukorra paranemine Euroopas toob kaasa intresside jätkuva tõusu ning seeläbi ka laenumaksete suurenemise,' kirjutas Riho Unt pressiteates selgituseks, miks pank soovitab intresse fikseerida.
'Meie eesmärk ja tahe on olla oma klientidele pikaajaline partner ja hoida oma kliente muutuvas majanduskeskkonnas.'

Fikseerides laenu intressi pikemaks perioodiks, on tagatud muutumatu intressimäär kogu valitud perioodi jooksul. Pere kindlustunne on kindlasti suurem, sest laenu teenindamise kulusid on võimalik planeerida intressiliikumistest sõltumata.

Näiteks 17. aprillil on võimalik fikseerida miljoni kroonine 6 kuu EURIBOR-iga seotud Kodulaen intressimääraga 3,61 protsenti (6 kuu EURIBOR + 0,7) 5 aastaks intressimääraga 4,54 protsenti. Tavatingimustel on pangal õigus küsida lepingu muutmise tasu kuni 10 000 krooni, siis pakkumise raames on intressi fikseerimise tasu vaid 500 krooni.

'Eurodes väljastatud laenusid fikseerida kuni 30 aastani,' ütles Riho Unt Äripäevale. 'Eesti kroonis väljastatud eluasemelaenusid kuni 5 aastani.'

Orienteeruvad intressid eurodes laenudele oleksid SEBis 0,7 protsendise marginaaliga:

3 aastat on 4,35 protsenti (baasintress 3,65 protsenti), 5 aastat on 4,54 protsenti (baasintress 3,84 protsenti), 7 aastat on 4,66 protsenti (baasintress 3,96 protsenti), 10 aastat on 4,81 protsenti (baasintress 4,11 protsenti) ja
30 aastat on 5,13 protsenti (baasintress 4,43 protsenti).

0,7 protsendise panga marginaaliga Eesti kroonis väljastatud Kodulaenu fikseerimise hinnad on 3 aastat on 4,60 protsenti (baasintress 3,90 protsenti) ja 5 aastat on 4,88 protsenti (baasintress 4,18 protsenti). Samas on võimalik käimasoleva kampaania raames muuta eluasemelaenu valuutat tasuta.

'Pangana soovitame siiski valida optimaalseks (intressi fikseerimise) perioodiks 5 aastat,' ütles Unt. 'Peamiseks põhjuseks on, et mida pikema perioodi peale intresse prognoositakse, seda ebatäpsemaks ennustused lähevad ning sellest ebamäärasusest tulenev kõrgem hind võib osutuda kliendi jaoks põhjendamatult kulukaks.'

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
10. November 2009, 00:00
Otsi:

Ava täpsem otsing